gconf master1 - en to ast translation catalogue (493 entries)

en: "%s": %s
ast: «%s»: %s

en: %s Continue (y/n)?
ast: %s ¿Continuar (s/n)?

en: %s option must be used by itself.
ast: La opción %s tien d'usase por sí mesma.

en: '\%o' is not an ASCII character and thus isn't allowed in key names
ast: «\%o» nun ye un caráuter ASCII, nun ta permitíu en nomes de claves

en: (no value set)
ast: (nun hai valor asignáu)

en: - Sanity checks for GConf
ast: - Comprobaciones d'integridá para GConf

en: - Tool to manipulate a GConf configuration
ast: - Ferramienta pa remanar una configuración de GConf

en: --ignore-schema-defaults is only relevant with --get, --all-entries, --dump, --recursive-list, --get-list-size or --get-list-element
ast: --ignore-schema-defaults ye namái relevante con --get, --all-entries, --dump, --recursive-list, --get-list-size o --get-list-element

en: --recursive-list should not be used with --get, --set, --unset, --all-entries, --all-dirs, or --search-key
ast: --recursive-list nun tendría d'usase con --get, --set, --unset, --all-entries, --all-dirs, o --search-key

en: --set_schema should not be used with --get, --set, --unset, --all-entries, --all-dirs, or --search-key
ast: --set_schema nun tendría d'usase con --get, --set, --unset, --all-entries, --all-dirs, o --search-key

en: <%s> provided but current element does not have type %s
ast: <%s> proporcionáu pero l'elementu actual nun tien el tipu %s

en: <%s> provided but parent <entry> does not have a value
ast: <%s> proporcionáu pero la <entry> entecesora nun tien un valor

en: <li> has wrong type %s
ast: <li> tien el tipu inválidu %s

en: A node has unknown "type" attribute `%s', ignoring
ast: Un nodu tien un atributu «type» desconocíu «%s», inorándolu

en: A toplevel node in XML file `%s' is <%s> rather than <entry>, ignoring
ast: Un nodu d'altu nivel nel ficheru XML «%s» ye <%s> n'arróu de <entry>, inorándolu

en: Adding client to server's list failed, CORBA error: %s
ast: Fallu al amestar el veceru a la llista del sirvidor, error CORBA: %s

en: Adding source `%s'
ast: Amestando la fonte «%s»

en: Attached schema `%s' to key `%s'
ast: Esquema «%s» axuntáu a la clave «%s»

en: Attribute "%s" is invalid on <%s> element in this context
ast: L'atributu "%s" nun ye válidu nel elementu <%s> nesti contestu

en: Backend `%s' failed to return a vtable
ast: El backend «%s» falló al devolver una vtable

en: Backend `%s' missing required vtable member `%s'
ast: Al backend «%s» fálta-y un miembru vtable requeríu «%s»

en: Bad XML node: %s
ast: Nodu XML erróneu: %s

en: Bad address `%s'
ast: Direición errónea «%s»

en: Bad address `%s': %s
ast: Direición errónea «%s»: %s

en: Bad key or directory name
ast: Clave o nome de direutorio erróneu

en: Bypass server, and access the configuration database directly. Requires that gconfd is not running.
ast: Acceder a la base de datos de configuraciones direutamente, saltándose el sirvidor. Requier que nun se tea executando gconfd.

en: CORBA error: %s
ast: Fallu CORBA: %s

en: Can't add notifications to a local configuration source
ast: Nun se pue amestar notificaciones a una fonte de configuración llocal

en: Can't get and set/unset simultaneously
ast: Nun se pue obtener y asignar/desaniciar al empar

en: Can't get type and set/unset simultaneously
ast: Nun se pue obtener el tipu y afitar/desafitar al empar

en: Can't have a period '.' right after a slash '/'
ast: Nun pue esistir un puntu «.» tres d'una barra o lleva «/»

en: Can't have two slashes '/' in a row
ast: Nun puen esistir dos barres o lleves «/» nuna filera

en: Can't overwrite existing read-only value
ast: Nun pudo sobroscribir un valor de namái llectura

en: Can't read from or write to the XML root directory in the address "%s"
ast: Nun se puede lleer nin escribir el direutoriu raigón XML na direición «%s»

en: Can't remove file %s: %s
ast: Nun pudo desaniciar el ficheru %s: %s

en: Can't set and get/unset simultaneously
ast: Nun se pue asignar y obtener/desaniciar al empar

en: Can't toggle and get/set/unset simultaneously
ast: Nun puedes conmutar y obtener/afitar/desafitar al mesmu tiempu

en: Can't use --all-dirs with --get or --set
ast: Nun pue usar --all-dirs  con --get o --set

en: Can't use --all-entries with --get or --set
ast: Nun se pue usar --all-entries con --get o --set

en: Can't write to file `%s': %s
ast: Nun se pue escribir nel ficheru «%s»: %s

en: Cannot find directory %s
ast: Nun pudo alcontrase'l directoriu %s

en: Cannot set schema as value
ast: Nun se pue asignar un esquema como valor

en: Car Type: %s
ast: Tipu de Car: %s

en: Cdr Type: %s
ast: Tipu de cdr: %s

en: Change GConf mandatory values
ast: Camudar valores obligatorios de GConf

en: Change GConf system values
ast: Camudar valores de sistema de GConf

en: Client options:
ast: Opciones del veceru:

en: Config file '%s' is empty
ast: El ficheru de configuración «%s» ta ermu

en: Configuration server couldn't be contacted
ast: Nun se contautó col sirvidor de configuración

en: Contacting LDAP server: host '%s', port '%d', base DN '%s'
ast: Contautando col sirvidor LDAP: equipu «%s», puertu «%d», ND base «%s»

en: Corrupt data in configuration source database
ast: Corrupción de datos na base de datos de la configuración

en: Could not connect to session bus: %s
ast: Nun pudo coneutase col bus de sesión: %s

en: Could not connect to system bus: %s
ast: Nun pudo coneutase col bus de sistema: %s

en: Could not create file '%s', probably because it already exists
ast: Nun se pue criar el ficheru «%s», dablemente porque yá esiste

en: Could not flush file '%s' to disk: %s
ast: Nun pudo mandase'l ficheru '%s' al discu: %s

en: Could not flush saved state file '%s' to disk: %s
ast: Nun pudo mandase'l ficheru d'estáu guardáu '%s' al discu: %s

en: Could not lock temporary file '%s': %s
ast: Nun se pue bloquiar el ficheru temporal «%s»: %s

en: Could not make directory "%s": %s
ast: Nun pudo criase'l direutoriu «%s»: %s

en: Could not make directory `%s': %s
ast: Nun pudo criase'l direutoriu «%s»: %s

en: Could not move aside old saved state file '%s': %s
ast: Nun se pue apartar l'antigu ficheru d'estáu «%s»: %s

en: Could not open lock directory for %s to remove locks: %s
ast: Nun pudo abrise'l bloquéu del direutoriu pa %s pa quitar los bloqueos: %s

en: Could not open saved state file '%s' for writing: %s
ast: Nun se pue abrir el ficheru d'estáu «%s» pa escritura: %s

en: Could not remove "%s": %s
ast: Nun pudo desaniciase «%s»: %s

en: Could not remove file %s: %s
ast: Nun pudo desaniciase'l ficheru %s: %s

en: Could not stat `%s': %s
ast: Nun se pue obtener datos de «%s»: %s

en: Could not write saved state file '%s' fd: %d: %s
ast: Nun se pue escribir nel ficheru d'estáu atroxáu «%s» fd: %d: %s

en: Couldn't find the XML root directory in the address `%s'
ast: Nun pudo alcontrase'l direutoriu raigón XML na direición «%s»

en: Couldn't get value
ast: Nun pudo obtenese'l valor

en: Couldn't interpret CORBA value for list element
ast: Nun puede interpretase'l valor CORBA pal elementu llista

en: Couldn't locate backend module for `%s'
ast: Nun s'alcontró el módulu del backend pa «%s»

en: Couldn't make sense of CORBA value received in set request for key `%s'
ast: El valor CORBA recibíu al facer la petición pa la clave «%s» ye ensin sen.

en: Couldn't open path file `%s': %s
ast: Nun pudo abrise'l direutoriu del ficheru «%s»: %s

en: Couldn't resolve address for configuration source
ast: Nun se pue resolver la direición pa la fonte de configuración

en: Created Evolution/LDAP source using configuration file '%s'
ast: Crióse un orixe Evolution/LDAP usando'l ficheru de configuración «%s»

en: D-BUS error: %s
ast: Fallu D-BUS: %s

en: DESCRIPTION
ast: DESCRIPCIÓN

en: Daemon failed to acquire gconf service:
    %s
ast: Falló'l degorriu al obtener el serviciu gconf:
    %s

en: Daemon failed to connect to the D-BUS daemon:
    %s
ast: Falló'l degorriu al coneutase al D-BUS daemon:
    %s

en: Default Value: %s
ast: Valor predetermináu: %s

en: Didn't find car and cdr for XML pair node
ast: Nun s'alcontró car y cdr nel nodu par XML

en: Didn't understand XML node <%s> inside an XML list node
ast: Nun s'entendió el nodu XML <%s> dientro d'una llista de nodos XML

en: Didn't understand XML node <%s> inside an XML pair node
ast: El nodu XML <%s> ye inatalantable dientro d'un nodu XML par

en: Didn't understand `%s' (expected integer)
ast: Nun s'entendió `%s' (aguardábase por un enteru)

en: Didn't understand `%s' (expected real number)
ast: Nun se pue procesar «%s» (aguardábase un númberu real)

en: Didn't understand `%s' (expected true or false)
ast: Nun se puede procesar «%s» (aguardábase «true» o «false»)

en: Didn't understand `%s' (extra trailing characters)
ast: Nun se pue procesar «%s» (tien carauteres estra no cabero)

en: Didn't understand `%s' (extra unescaped ')' found inside pair)
ast: Nun se pue procesar «%s» (hai un símbolu ')' extra dientro del par)

en: Didn't understand `%s' (extra unescaped ']' found inside list)
ast: Nun se pue procesar «%s» (hai un símbolu ']' estra dientro de la llista)

en: Didn't understand `%s' (list must end with a ']')
ast: Nun s'entiende `%s' (la llista tien de finar con ']')

en: Didn't understand `%s' (list must start with a '[')
ast: Nun se pue procesar «%s» (la llista tien d'entamar con '[')

en: Didn't understand `%s' (pair must end with a ')')
ast: Nun se pue procesar «%s» (el par tien de finar con ')')

en: Didn't understand `%s' (pair must start with a '(')
ast: Nun se pue procesar «%s» (el par tien d'entamar con '(')

en: Didn't understand `%s' (wrong number of elements)
ast: Nun se pue procesar «%s» (el númberu d'elementos ye erróneu)

en: Directory operation on key
ast: Operación de direutoriu sobro clave

en: Directory/file permissions for XML source at root %s are: %o/%o
ast: Los permisos del ficheru/direutoriu pa la fonte XML nel raigón %s son: %o/%o

en: Document `%s' has no top level <%s> node
ast: El documentu «%s» nun tien nodu <%s> de nivel superior

en: Document `%s' has the wrong type of root node (<%s>, should be <%s>)
ast: El documentu «%s» tien un tipu erróneu pal nodu raíz (<%s>, tendría de ser <%s>)

en: Document `%s' is empty?
ast: ¿Ta ermu'l documentu «%s»?

en: Don't understand type `%s'
ast: Nun s'entiende el tipu «%s»

en: Dump to standard output an XML description of all entries under a directory, recursively.
ast: Voltiar a la salida estándar una descrición XML de toles entrae baxo un direutoriu, recursivamente.

en: Duplicate entry `%s' in `%s', ignoring
ast: Entrada duplicada «%s» en «%s», inorándola

en: Element <%s> is not allowed below <%s>
ast: L'elementu <%s> nun ta permitíu debaxo de <%s>

en: Element <%s> is not allowed inside a <%s> element
ast: L'elementu <%s> nun se permite dientro d'ún elementu <%s>

en: Element <%s> is not allowed inside current element
ast: L'elementu <%s> nun se permite dientro del elementu actual

en: Encoded value is not valid UTF-8
ast: El valor codificáu nun ye UTF-8 válidu

en: Entry with no name in XML file `%s', ignoring
ast: Entrada ensin nome nel ficheru XML «%s», inorándola

en: Error associating schema name '%s' with key name '%s': %s
ast: Fallu al asociar l'esquema «%s» cola clave «%s»: %s

en: Error checking existence of `%s': %s
ast: Falló al comprebar la esistencia de «%s»: %s

en: Error compiling regex: %s
ast: Error al compilar la espresión regular: %s

en: Error finding metainfo: %s
ast: Fallu al guetar la meta-información: %s

en: Error getting default value for `%s': %s
ast: Falló al obtener el valor predetermináu pa «%s»: %s

en: Error getting metainfo: %s
ast: Falló al obtener la meta-información: %s

en: Error getting new value for "%s": %s
ast: Falló al obtener un nuevu valor pa «%s»: %s

en: Error getting schema at '%s': %s
ast: Fallu al obtener l'esquema de «%s»: %s

en: Error getting value for `%s': %s
ast: Falló al obtener el valor pa «%s»: %s

en: Error initializing module `%s': %s
ast: Falló al anicializar el módulu «%s»: %s

en: Error listing dirs in `%s': %s
ast: Falló al llistar direutorios en «%s»: %s

en: Error listing dirs: %s
ast: Fallu al llistar los direutorios: %s

en: Error loading some configuration sources: %s
ast: Error al cargar dalgunes fontes de configuración: %s

en: Error obtaining new value for `%s' after change notification from backend `%s': %s
ast: Error al obtener un valor nuevu pa «%s» dempués de camudar la notificación dende'l backend «%s»: %s

en: Error obtaining new value for `%s': %s
ast: Fallu al obtener un nuevu valor pa «%s»: %s

en: Error opening module `%s': %s
ast: Falló al abrir el módulu «%s»: %s

en: Error querying LDAP server: %s
ast: Error al consultar el sirvidor LDAP: %s

en: Error reading "%s": %s
ast: Error al lleer «%s»: %s

en: Error reading saved state file: %s
ast: Fallu al lleer el ficheru d'estáu: %s

en: Error reading the file:
ast: Fallu al lleer el ficheru:

en: Error releasing lockfile: %s
ast: Fallu al lliberar el bloquéu: %s

en: Error removing directory "%s": %s
ast: Falló al desaniciar el direutoriu «%s»: %s

en: Error removing schema name from '%s': %s
ast: Fallu al desaniciar el nome d'esquema pa «%s»: %s

en: Error saving GConf tree to '%s': %s
ast: Error al guardar l'árbol Gconf en «%s»: %s

en: Error setting schema for `%s': %s
ast: Falló al afitar l'esquema pa «%s»: %s

en: Error setting value for `%s': %s
ast: Falló al afitar el valor pa «%s»: %s

en: Error setting value: %s
ast: Fallu al asignar valor: %s

en: Error setting value: %s
ast: Error al asignar valor: %s

en: Error syncing configuration data: %s
ast: Fallu na sincronización de datos: %s

en: Error syncing the XML backend directory cache: %s
ast: Falló al sincronizar el backend del caché del direutoriu en XML: %s

en: Error syncing: %s
ast: Fallu al sincronizar: %s

en: Error syncing: %s
ast: Error sincronizando: %s

en: Error unsetting "%s": %s
ast: Falló al desaniciar «%s»: %s

en: Error unsetting `%s': %s
ast: Falló al desaniciar «%s»: %s

en: Error unsetting `%s': %s
ast: Fallu al desaniciar l'asignación «%s»: %s

en: Error while parsing options: %s.
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
ast: Error durante l'analís d'opciones: %s.
    Execute «%s --help» pa ver una llista completa de les opciones de 
    llinia de comandos disponibles.

en: Error writing file "%s": %s
ast: Error al escribir el ficheru «%s»: %s

en: Exiting
ast: Finando

en: Expected (%s,%s) pair, got a pair with one or both values missing
ast: Esperábase el par (%s,%s), sicasí obtúvose un par ensin ún o dos de los valores

en: Expected `%s' got `%s' for key %s
ast: Esperábase «%s» y túvose «%s» pa la clave %s

en: Expected bool, got %s
ast: Esperábase un booleanu, y obtúvose %s

en: Expected float, got %s
ast: Esperábase un float, sicasí obtúvose %s

en: Expected int, got %s
ast: Esperábase un enteru, y obtúvose %s

en: Expected list of %s, got list of %s
ast: Esperábase una llista de %s, sicasí obtúvose una llista de %s

en: Expected list, got %s
ast: Esperábase una llista, sicasí obtúvose %s

en: Expected pair of type (%s,%s) got type (%s,%s)
ast: Esperábase un par del tipu (%s,%s), sicasí obtúvose ún del tipu (%s,%s)

en: Expected pair, got %s
ast: Esperábase un par, sicasí obtúvose %s

en: Expected schema, got %s
ast: Esperábase un esquema, y obtúvose %s

en: Expected string, got %s
ast: Esperábase una cadena, y obtúvose %s

en: FILENAME
ast: FICHERU

en: Failed
ast: Falló

en: Failed reading default value for schema: %s
ast: Hebo un fallu al lleer el valor predetermináu pal esquema: %s

en: Failed to access configuration source(s): %s
ast: Fallu al acceder a la configurción de la(es) fonte(s):%s

en: Failed to activate configuration server: %s
ast: Fallu al activar la configuración del sirvidor: %s

en: Failed to clean up file '%s': %s
ast: Fallu al llimpiar el ficheru «%s»: %s

en: Failed to close file `%s': %s
ast: Falló al zarrar el ficheru «%s»: %s

en: Failed to close gconfd logfile; data may not have been properly saved (%s)
ast: Fallu al zarrar el ficheru de rexistru de gconfd. Ye dable que los datos nun s'atroxaren de mena afayaíza (%s)

en: Failed to close new saved state file '%s': %s
ast: Fallu al zarrar el nuevu ficheru d'estáu «%s»: %s

en: Failed to contact LDAP server: %s
ast: Falló al contautar col sirvidor LDAP: %s

en: Failed to contact configuration server; the most common cause is a missing or misconfigured D-Bus session bus daemon. See http://projects.gnome.org/gconf/ for information. (Details - %s)
ast: Falló contautar col sirvidor de configuraciones; la causa más común ye un degorriu de sesión D-Bus mal configuráu o faltante. Pa tener más información, llei http://projects.gnome.org/gconf/. (Detalles: %s)

en: Failed to convert IOR '%s' to an object reference
ast: Fallu al convertir IOR «%s» a una referencia a un oxetu

en: Failed to convert object to IOR
ast: Falló al convertir l'oxetu a IOR

en: Failed to create file `%s': %s
ast: Falló al criar el ficheru «%s»: %s

en: Failed to create or open '%s'
ast: Fallu al criar o abrir «%s»

en: Failed to delete "%s": %s
ast: Hebo un erru al desaniciar "%s": %s

en: Failed to delete old file `%s': %s
ast: Falló al desaniciar el ficheru antiguu «%s»: %s

en: Failed to flush client add to saved state file: %s
ast: Fallu al voltiar los datos del veceru al ficheru d'estáu: %s

en: Failed to get IOR for client: %s
ast: Fallu al obtener el IOR pal veceru: %s

en: Failed to get a lock
ast: Falló al obtener un bloquéu

en: Failed to get all entries in `%s': %s
ast: Falló al afitar tolos rexistros en «%s»: %s

en: Failed to get bus name for daemon, exiting: %s
ast: Falló algamar el nome de bus pal degorriu, saliendo: %s

en: Failed to get configuration file path from '%s'
ast: Hebo un fallu al obtener la ruta del ficheru de configuración de «%s»

en: Failed to get connection to session: %s
ast: Falló coneutase cola sesión: %s

en: Failed to get object reference for ConfigServer
ast: Fallu al obtener la referencia d'un oxetu pa ConfigServer

en: Failed to get value for `%s': %s
ast: Fallu al obtener un valor pa «%s»: %s

en: Failed to give up lock on XML directory "%s": %s
ast: Hebo un fallu al lliberar el bloquéu nel direutoriu XML «%s»: %s

en: Failed to init GConf: %s
ast: Fallu nel entamu de GConf: %s

en: Failed to link '%s' to '%s': %s
ast: Fallu al enllazar «%s» a «%s»: %s

en: Failed to load file "%s": %s
ast: Hebo un fallu al cargar el ficheru «%s»: %s

en: Failed to load source "%s": %s
ast: Fallu al cargar la fonte «%s»: %s

en: Failed to lock '%s': probably another process has the lock, or your operating system has NFS file locking misconfigured (%s)
ast: Fallu al bloquiar «%s»: dablemente otru procesu tien el bloquéu, o el sistema operativu tiene el bloquéu por NFS mal configuráu (%s)

en: Failed to log addition of listener %s (%s); will not be able to restore this listener on gconfd restart, resulting in unreliable notification of configuration changes.
ast: Falló al rexistrar l'adición del control %s (%s); nun sedrá dable restaurar esti control al reaniciar gconfd, poro, nun sedrá confiable la notificación de los cambeos de configuración.

en: Failed to log addition of listener to gconfd logfile; won't be able to re-add the listener if gconfd exits or shuts down (%s)
ast: Fallu al anotar la adición d'un serviciu al ficheru de rexistru de gconfd. Nun sedrá dable restaurar el serviciu si se peslla gconfd (%s)

en: Failed to log removal of listener to gconfd logfile; might erroneously re-add the listener if gconfd exits or shuts down (%s)
ast: Error al anotar la sustracción d'un serviciu al ficheru de rexistru de gconfd. Pue que restaure erróneamente el serviciu si se peslla gconfd (%s)

en: Failed to log removal of listener to logfile (most likely harmless, may result in a notification weirdly reappearing): %s
ast: Falló al rexistrar el desaniciu d'ún control nel ficheru de rexistru (magar que lo más dable ye que nun asoceda res, puede ser que surdan notificaciones rares.): %s

en: Failed to move new saved state file into place: %s
ast: Fallu al mover el nuevu ficheru d'estáu al so sitiu: %s

en: Failed to move temporary file "%s" to final location "%s": %s
ast: Hebo un error al mover el ficheru temporal «%s» al allugamientu final «%s»: %s

en: Failed to open "%s": %s
ast: Falló al abrir «%s»: %s

en: Failed to open `%s': %s
ast: Fallu al abrir «%s»: %s

en: Failed to open gconfd logfile; won't be able to restore listeners after gconfd shutdown (%s)
ast: Fallu al abrir el ficheru de rexistru de gconfd. Nun sedrá dable restaurar los servicios dempués de finar gconfd (%s)

en: Failed to open saved state file: %s
ast: Nun pue abrir el ficheru d'estáu atroxáu: %s

en: Failed to parse XML file "%s"
ast: Falló al analizar el ficheru XML «%s»

en: Failed to register server object with the D-BUS bus daemon
ast: Falló al rexistrar l'oxetu sirvidor con el degorriu D-BUS bus

en: Failed to remove '%s': %s
ast: Fallu al desaniciar «%s»: %s

en: Failed to remove lock directory `%s': %s
ast: Fallu al desaniciar el bloquéu al direutoriu «%s»: %s

en: Failed to remove lock file `%s': %s
ast: Fallu al desaniciar el ficheru de bloquéu «%s»: %s

en: Failed to rename `%s' to `%s': %s
ast: Falló al renomar «%s» a «%s»: %s

en: Failed to restore `%s' from `%s': %s
ast: Falló al recuperar «%s» de «%s»: %s

en: Failed to restore original saved state file that had been moved to '%s': %s
ast: Fallu al reponer el ficheru d'estáu orixinal que se moviera a «%s»: %s

en: Failed to set mode on `%s': %s
ast: Hebo un erru al afitar el mou en «%s»: %s

en: Failed to shut down backend
ast: Falló al apagar el backend

en: Failed to spawn the configuration server (gconfd): %s
ast: Fallu al reaniciar el sirvidor de configuraciones (gconfd): %s

en: Failed to stat `%s': %s
ast: Hebo un error al pidir l'información de `%s': %s

en: Failed to sync XML cache contents to disk
ast: Hebo un erru al sincronizar la caché XML a discu

en: Failed to sync one or more sources: %s
ast: Falló al sincronizar ún o más recursos: %s

en: Failed to unset breakage key %s: %s
ast: Fallu al desaniciar l'asignación a la clave de rotura %s: %s

en: Failed to write "%s": %s
ast: Falló al escribir «%s»: %s

en: Failed to write XML data to `%s': %s
ast: Falló al escribir datos XML en «%s»: %s

en: Failed to write byte to pipe file descriptor %d so client program may hang: %s
ast: Fallu al escribir el byte al descriptor d'ficheru del pipe %d ye dable que'l programa veceru quede colingáu: %s

en: Failed to write client add to saved state file: %s
ast: Fallu al escribir l'adición del veceru al ficheru d'estáu guardáu: %s

en: Failed to write file `%s': %s
ast: Hebo un error al escribir el ficheru «%s»: %s

en: Failed to write some configuration data to disk
ast: Hebo un fallu al escribir dalgunos datos de configuración al discu

en: Failure during recursive unset of "%s": %s
ast: Fallu al desaniciar l'asignación recursivamente «%s»: %s

en: Failure listing entries in `%s': %s
ast: Fallu al llistar los rexistros en «%s»: %s

en: Failure shutting down configuration server: %s
ast: Fallu al finar el sirvidor de configuraciones: %s

en: Fatal error: failed to get object reference for ConfigDatabase
ast: Error fatal: hebo un fallu al obtener la referencia del oxetu ConfigDatabase

en: GCONF_DISABLE_MAKEFILE_SCHEMA_INSTALL is set, not installing schemas
ast: GCONF_DISABLE_MAKEFILE_SCHEMA_INSTALL ta definíu, nun s'instalen temes

en: GCONF_DISABLE_MAKEFILE_SCHEMA_UNINSTALL is set, not uninstalling schemas
ast: GCONF_DISABLE_MAKEFILE_SCHEMA_INSTALL ta definío, nun se desinstalen los esquemas

en: GConf Error: %s
ast: Fallu en GConf: %s

en: GConf server is not in use, shutting down.
ast: El sirvidor GConf nun ta n'usu, pesllándolu.

en: GConf warning: failure listing pairs in `%s': %s
ast: Avisu GConf: hebo un error al llistar los pares en «%s»: %s

en: GConf won't work without dynamic module support (gmodule)
ast: GConf nun furrulará ensin el soporte de módulos dinámicos (gmodule)

en: GSettings Data Conversion
ast: Conversión de datos de GSettings

en: Get a specific element from a list key, numerically indexed.
ast: Obtener un elementu específicu dende una llista de claves, indexada numbéricamente.

en: Get the long doc string for a key
ast: Obtener la cadena doc llarga pa una clave

en: Get the name of the default source
ast: Obtener el nome de la fonte predeterminada

en: Get the name of the schema applied to this key
ast: Obtener el nome del esquema aplicáu a esta clave

en: Get the number of elements in a list key.
ast: Obtener el númberu de los elementos nuna llista de claves.

en: Get the short doc string for a key
ast: Obtener la cadena doc curtia pa una clave

en: GetIOR failed: %s
ast: GetIOR falló: %s

en: Got %d entries using filter: %s
ast: Obtuviéronse %d entraes usando la peñera: %s

en: Got a malformed message.
ast: Obtúvose un mensaxe mal formáu

en: Ignore schema defaults when reading values.
ast: Inorar predeterminaos del esquema al lleer valores.

en: Ignoring XML node `%s': %s
ast: Inorando'l nodu XML «%s»: %s

en: Ignoring XML node with name `%s': %s
ast: Inorando'l nodu XML col nome «%s»: %s

en: Ignoring bad car from XML pair: %s
ast: Inorando car erróneu pal par XML: %s

en: Ignoring bad cdr from XML pair: %s
ast: Inorando cdr erróneu del par XML: %s

en: Ignoring schema name `%s', invalid: %s
ast: Inorando'l nome d'esquema «%s», inválidu: %s

en: Incorrect type for list element in %s
ast: Tipu incorreutu pal elementu llista en %s

en: Initializing Markup backend module
ast: Anicializando'l backend del módulu de marcáu de testu

en: Initializing XML backend module
ast: Anicializando'l módulu del backend XML

en: Installation options:
ast: Opciones d'instalación:

en: Installed schema `%s' for locale `%s'
ast: Instaláu l'esquema «%s» pa la configuración rexonal «%s»

en: Integer `%s' is too large or small
ast: L'enteru «%s» ye abondo grande o enforma pequeñu

en: Invalid UTF-8 in locale for schema
ast: UTF-8 en locale nun ye válidu pal esquema

en: Invalid UTF-8 in long description for schema
ast: UTF-8 nun ye válidu pal esquema na descrición llarga

en: Invalid UTF-8 in owner for schema
ast: UTF-8 en propietariu nun ye válidu pal esquema

en: Invalid UTF-8 in short description for schema
ast: UTF-8 nun ye válidu pal esquema na descrición curtia

en: Invalid UTF-8 in string value in '%s'
ast: UTF-8 inválidu nel valor de la cadena en «%s»

en: Invalid cdr_type "%s" on <%s>
ast: Tipu cdr_type «%s» inválidu en <%s>

en: Invalid first-element type "%s" on <%s>
ast: El tipu «%s» del primer elementu ye inválidu en <%s>

en: Invalid list_type "%s" on <%s>
ast: Tipu list_type «%s» inválidu en <%s>

en: Invalid ltype "%s" on <%s>
ast: Ltype inválidu «%s» en <%s>

en: Invalid type (list, pair, or unknown) in a list node
ast: Tipu inválidu (llista, parexa, o desconocíu) nún nodu llista

en: Key %s is not a list.
ast: La clave %s nun ye una llista.

en: Key `%s' listed as schema for key `%s' actually stores type `%s'
ast: La clave «%s» llistada como esquema pola clave «%s» ye de tipu «%s»

en: Key is NULL
ast: La clave ye NULL

en: Key operation on directory
ast: Operación de clave sobro direutoriu

en: Key type options:
ast: Opciones del tipu de clave:

en: Key/directory may not end with a slash '/'
ast: Les claves/direutorios nun puen terminar con una barra o lleva «/»

en: Launch the configuration server (gconfd). (Normally happens automatically when needed.)
ast: Executa'l sirvidor de configuración (gconfd). (Ocurre davezu automáticamente cuando ye necesario.)

en: Line %d character %d: %s
ast: Llinia %d caráuter %d: %s

en: List Type: %s
ast: Tipu de llista: %s

en: List contains a badly-typed node (%s, should be %s)
ast: La llista contién un nodu mal escritu (%s, tendría de ser %s)

en: List index is out of bounds.
ast: L'índiz de la llista ta fuera de márxenes.

en: List index must be non-negative.
ast: L'índiz de la llista nun tien de ser negativu.

en: List type must be a primitive type: string, int, float or bool
ast: El tipu de la llista tien de ser primitivu: string, int, float o bool

en: Listener ID %lu doesn't exist
ast: El ID %lu de control nun esiste

en: Load from the specified file an XML description of values and set them relative to a directory.
ast: Cargar dende'l ficheru especificáu una descrición XML de valores y afitalos rellativos a un direutoriu.

en: Load/Save options:
ast: Cargar/Guardar opciones:

en: Long Desc: %s
ast: Descripción llarga: %s

en: Migrates user settings from GConf to dconf
ast: Migra la configuración del usuariu de GConf a dconf

en: Missing both car and cdr values from pair in XML file
ast: Falten dambos valores, car y cdr, del par nel ficheru XML

en: Missing car from pair of values in XML file
ast: Falta car nel par de valores nel ficheru XML

en: Missing cdr from pair of values in XML file
ast: Falta cdr nel par de valores nel ficheru XML

en: Must begin with a slash '/'
ast: Tien d'entamar con una barra o lleva«/»

en: Must set the GCONF_CONFIG_SOURCE environment variable
ast: Tien que definise la variable d'entornu de GCONF_CONFIG_SOURCE

en: Must specify a PCRE regex to search for.
ast: Has de conseñar una espresión regular PCRE pa guetar.

en: Must specify a key from which to get list element.
ast: Tien d'especificar una clave dende la qu'obtener la llista d'elementos.

en: Must specify a key or keys on the command line
ast: Tien d'especificar una clave o claves na llinia de comandos

en: Must specify a key or keys to get
ast: Tien d'especificar una o más claves a obtener

en: Must specify a key or keys to get type
ast: Tien d'especificar una o más claves a obtener el tipu

en: Must specify a key pattern to search for.
ast: Tien d'especificar un patrón de gueta pa la clave.

en: Must specify a key to lookup size of.
ast: Tien d'especificar una clave pa buscar el tamañu

en: Must specify a schema name followed by the key name to apply it to
ast: Tien d'especificar un nome d'esquema siguíu pol nome de la clave p'aplicalu a

en: Must specify a type when setting a value
ast: Tien d'especificase un tipu cuando s'asigna un valor

en: Must specify alternating keys/values as arguments
ast: Hai d'especificar alternativamente claves/valores como argumentos

en: Must specify key (schema name) as the only argument
ast: Tien d'especificar una clave (nome d'esquema) como únicu argumentu

en: Must specify keys to unapply schema from
ast: Tien d'especificar les claves pa les que desaplicar un esquema

en: Must specify list index.
ast: Tien d'especificar un índiz de llistes.

en: Must specify one or more directories to dump.
ast: Tien d'especificar ún o más direutorios pa voltiar.

en: Must specify one or more directories to get key/value pairs from.
ast: Tien d'especificar ún o más direutorios au obtener los pares clave/valor.

en: Must specify one or more directories to get subdirs from.
ast: Tien d'especificar ún o más direutorios de los qu'obtener subdireutorios.

en: Must specify one or more directories to recursively list.
ast: Tien d'especificar ún o más direutorios pa llistar recursivamente.

en: Must specify one or more keys as arguments
ast: Has de conseñar una o más claves como argumentos

en: Must specify one or more keys to recursively unset.
ast: Tien d'especificar una o más claves pa desaniciar l'asignación recursivamente.

en: Must specify one or more keys to unset.
ast: Tien d'especificar una o más claves pa desaniciar l'asignación.

en: Must specify some directories to break
ast: Tien d'especificar dalgunos direutorios a frañar

en: Must specify some keys to break
ast: Tien d'especificar dalgunes claves a frañer

en: Must specify some schema files to install
ast: Tien d'especificar dalgunos ficheros d'esquema a instalar

en: No "%s" attribute on element <%s>
ast: Nun ta definíu l'atributu «%s» nel elementu <%s>

en: No "filter" attribute specified on <template> in '%s'
ast: Nun ta especificáu l'atributu "filter" en <template> en «%s»

en: No "type" attribute for <%s> node
ast: Nun ta definíu l'atributu «type» pal nodu <%s>

en: No "value" attribute for node
ast: Nun ta definíu l'atributu «value» pal nodu

en: No '/' in key "%s"
ast: Nun hai '/' na clave «%s»

en: No <template> specified in '%s'
ast: Nun hai <template> especificáu en «%s»

en: No D-BUS daemon running
ast: Nun hai un degorriu D-BUS executándose

en: No LDAP server or base DN specified in '%s'
ast: Nun hai un sirvidor LDAP o un DN base especificáu en «%s»

en: No configuration files found. Trying to use the default configuration source `%s'
ast: Nun s'alcontraron los ficheros de configuración. Tentando d'usar la fonte de configuración predeterminada «%s»

en: No configuration source addresses successfully resolved. Can't load or store configuration data
ast: Nun se resolvió denguna direición d'orixe satisfactoriamente. Nun se puen cargar nin atroxar datos de configuración

en: No configuration sources in the source path. Configuration won't be saved; edit %s%s
ast: Nun hai fontes de configuración na ruta de fontes. La configuración nun s'atroxará; igüe %s%s

en: No database available to save your configuration
ast: Nun hai bases de datos disponibles p'atroxar la so configuración

en: No doc string stored in schema at '%s'
ast: Nun hai denguna cadena doc atroxada nel esquema en «%s»

en: No schema known for `%s'
ast: Nun hai dengún esquema conocíu pa «%s»

en: No schema stored at '%s'
ast: Nun hai dengún esquema atroxáu en «%s»

en: No such file `%s'
ast: Nun esiste'l ficheru «%s»

en: No text is allowed inside element <%s>
ast: Nun se permite testu dientro del elementu <%s>

en: No value found for key %s
ast: Nun s'alcontró valor dalu pa la clave %s

en: No value set for `%s'
ast: Nun s'asignó valor a «%s»

en: No value to set for key: `%s'
ast: Nun hai valor asignáu pa la clave: «%s»

en: No writable configuration sources successfully resolved. May be unable to save some configuration changes
ast: Nun se resolvió denguna fonte en mou d'escritura satisfactoriamente. Pue ser que nun seya dable atroxar los cambeos de la configuración

en: None of the resolved addresses are writable; saving configuration settings will not be possible
ast: Nenguna de les direiciones resueltes son d'escritura. Nun sedrá dable atroxar la configuración

en: Not a boolean value: %s
ast: Nun ye un valor lóxicu: %s

en: Not running within active session
ast: Nun ta executándose na sesión activa

en: Notification on %s doesn't exist
ast: La notificación en %s nun esiste

en: OWNER
ast: DUEÑU

en: Object Activation Framework error
ast: Falló nel sistema d'activación d'oxetos (OAF)

en: Operation not allowed without configuration server
ast: La operación nun se permite ensin un sirvidor de configuración

en: Outermost element in menu file must be <gconf> not <%s>
ast: L'elementu más esternu nel ficheru de menú tien de ser <gconf> non <%s>

en: Owner: %s
ast: Dueñu: %s

en: Pair car type must be a primitive type: string, int, float or bool
ast: El tipu del par car tien de ser primitivu: string, int, float o bool

en: Pair cdr type must be a primitive type: string, int, float or bool
ast: El tipu del par cdr tien de ser primitivu: string, int, float o bool

en: Parse error
ast: Error al analizar

en: Permission denied
ast: Permisu denegáu

en: Please contact your system administrator to resolve the following problem:
    Could not lock the file "%s"; this indicates that there may be a problem with your operating system configuration. If you have an NFS-mounted home directory, either the client or the server may be set up incorrectly. See the rpc.statd and rpc.lockd documentation. A common cause of this error is that the "nfslock" service has been disabled.The error was "%s" (errno = %d).
ast: Contaute al so alministrador de sistemes pa resolver los siguientes problemes:
    Nun se pue criar un bloquéu del ficheru «%s». Esto conseña que hai un problema cola configuración del so sistema operativo. Si'l so direutoriu ta montáu por NFS, el veceru o el sirvidor tienen de tar mal configuraos. Vea la documentación de rpc.statd y rpc.lockd. Daqué bien común d'esti fallu ye que'l serviciu "nfslock" foi desactiváu. L'error ye «%s» (errno = %d).

en: Please contact your system administrator to resolve the following problem:
    Could not open or create the file "%s"; this indicates that there may be a problem with your configuration, as many programs will need to create files in your home directory. The error was "%s" (errno = %d).
ast: Contaute al so alministrador de sistemes pa resolver los siguientes problemes:
    Nun se pue abrir o criar el ficheru «%s». Esto conseña que hai un problema cola so configuración, darréu que munchos programes necesitarán criar archivos nel so direutoriu. L'error ye «%s» (errno = %d).

en: Please contact your system administrator to resolve the following problem:
    Could not resolve the address "%s" in the configuration file "%s": %s
ast: Contaute col so alministrador de sistemes pa iguar el siguiente problema:
    Nun se pue resolver la direición «%s» nel ficheru de configuración "%s": %s

en: Please contact your system administrator to resolve the following problem:
    No configuration sources in the configuration file "%s"; this means that preferences and other settings can't be saved. %s%s
ast: Contaute al so alministrador de sistemes pa resolver el siguiente problema:
    Nun hai fontes de configuración nel ficheru de configuración «%s»; esto quier dicir que les preferencies y otres configuraciones nun podrán ser guardaes. %s%s

en: Print all key/value pairs in a directory.
ast: Imprenta tolos pares clave/valor nún direutoriu.

en: Print all subdirectories and entries under a directory, recursively.
ast: Imprenta tolo sodireutorios y entraes baxo un direutoriu, recursivamente.

en: Print all subdirectories in a directory.
ast: Imprenta tolos sodireutorios d'un direutoriu.

en: Print the data type of a key to standard output.
ast: Imprenta'l tipu de datos d'una clave pela salida estándar.

en: Print the value of a key to standard output.
ast: Imprenta'l valor d'una clave pela salida estándar.

en: Print version
ast: Imprentar versión

en: Privileges are required to change GConf mandatory values
ast: Necesítense privilexos pa camudar valores obligatorios de GConf

en: Privileges are required to change GConf system values
ast: Necesítense privilexos pa camudar valores de sistema de GConf

en: Properly installs schema files on the command line into the database. Specify a custom configuration source in the GCONF_CONFIG_SOURCE environment variable, or set set the variable to an empty string to use the default configuration source.
ast: Instala afayaízamente los ficheros d'esquema dende la llinia de comandos na base de datos. Especifique una fonte de configuración personalizada na variable d'entornu de GCONF_CONFIG_SOURCE o afite la variable a una cadena en blancu pa usar la fonte predeterminada.

en: Properly uninstalls schema files on the command line from the database. GCONF_CONFIG_SOURCE environment variable should be set to a non-default configuration source or set to the empty string to use the default.
ast: Desinstala afayaízamente los ficheros d'esquema dende la llinia de comandos na base de datos. La variable d'entornu GCONF_CONFIG_SOURCE tien de tar fixada a una fonte de configuración que nun seya la predeterminada o tien de contener una cadena en blancu pa usar la fonte predeterminada.

en: Quoted string doesn't begin with a quotation mark
ast: La cadena entecomillada nun entama con comilles

en: Quoted string doesn't end with a quotation mark
ast: La cadena entecomillada nun fina con comilles

en: Read error on file `%s': %s
ast: Fallu de llectura nel ficheru «%s»: %s

en: Received invalid value in set request
ast: Recibióse un valor erróneu al facer la petición

en: Received list from gconfd with a bad list type
ast: Recibióse una llista de gconfd con un tipu de llista erróneu

en: Received request to drop all cached data
ast: Recibióse una petición pa desaniciar toos datos del caché

en: Received request to sync synchronously
ast: Recibióse una petición pa sincronizar síncronamente

en: Recursively unset all keys at or below the key/directory names on the command line
ast: Desaniciar les asignaciones de toles claves en o baxo'l direutoriu de nomes na llinia de comandos

en: Remove any schema name applied to the given keys
ast: Desaniciar cualesquier nome d'esquema aplicáu a la clave dada

en: Remove directory operation is no longer supported, just remove all the values in the directory
ast: La operación de desaniciar direutoriu yá nun ta almitía, desanicie tolos valores nel direutoriu

en: Resolved address "%s" to a partially writable configuration source at position %d
ast: La direición «%s» resuelve una fonte d'escritura parcial na posición %d

en: Resolved address "%s" to a read-only configuration source at position %d
ast: Resolvióse la direición «%s» a una fonte de configuración de namái llectura na posición %d

en: Resolved address "%s" to a writable configuration source at position %d
ast: Resolvióse la direición «%s» a una fonte de configuración escribible na posición %d

en: Return 0 if gconfd is running, 2 if not.
ast: Devuelve 0 si gconfd ta executándose, 2 si nun lo ta.

en: Return 0 if the directory exists, 2 if it does not.
ast: Devuelve 0 si'l direutoriu esiste, 2 si nun esiste.

en: Returning exception: %s
ast: Retornando la esceición: %s

en: Root node of '%s' must be <evoldap>, not <%s>
ast: El nodu raigón de «%s» tien de ser <evoldap> non <%s>

en: Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
ast: Execute '%s --help' pa ver una llista ensembre de les opciones de llinia de comandos disponibles.

en: SIGHUP received, reloading all databases
ast: Recibióse la señal SIGHUP, recargando toles bases de datos

en: SOURCE
ast: FONTE

en: Schema `%s' specified for `%s' stores a non-schema value
ast: Esquema «%s» especificáu por «%s» atroxa un valor non esquemáticu

en: Schema contains invalid UTF-8
ast: L'esquema contién UTF-8 inválidu

en: Schema options:
ast: Opciones d'esquema:

en: Schema specifies type list but doesn't specify the type of the list elements
ast: L'esquema especifica un tipu de llista pero non especifica el tipu de los elementos llistaos

en: Schema specifies type pair but doesn't specify the type of the car/cdr elements
ast: L'esquema especifica el tipu «par» pero non especifica el tipu de los elementos car/cdr

en: Search for a key, recursively.
ast: Guetar una clave recursivamente.

en: Searching for entries using filter: %s
ast: Guetando entraes usando la peñera: %s

en: Server couldn't resolve the address `%s'
ast: El sirvidor nun resolvió la direición «%s»

en: Server options:
ast: Opciones del sirvidor:

en: Server ping error: %s
ast: Fallu al facer ping al sirvidor: %s

en: Set a key to a value and sync. Use with --type.
ast: Asigna una clave a un valor y sincronízalu. Usar con --type.

en: Set a schema and sync. Use with --short-desc, --long-desc, --owner, and --type.
ast: Asigna un esquema y sincronízalu. Usar con --short-desc, --long-desc, --owner, y --type.

en: Short Desc: %s
ast: Descripción curtia: %s

en: Show client options
ast: Amosar opciones del veceru

en: Show installation options
ast: Amosar opciones d'instalación

en: Show key type options
ast: Amosar opciones de tipu de clave

en: Show load/save options
ast: Amosar opciones de carga/guardáu

en: Show schema options
ast: Amosar opciones d'esquema

en: Show server options
ast: Amosar opciones del sirvidor

en: Show test options
ast: Amosar opciones de preba

en: Shut down gconfd. DON'T USE THIS OPTION WITHOUT GOOD REASON.
ast: Peslla gconfd. NUN USE ESTA OPCIÓN ENSIN UNA BONA XIDA.

en: Shutdown error: %s
ast: Error al zarrar el programa: %s

en: Shutdown request received
ast: Recibióse un mandáu de finalización

en: Some client removed itself from the GConf server when it hadn't been added.
ast: Esanicióse dalgún veceru del sirvidor GConf cuando entá nun fuera amestáu.

en: Specify a configuration source to use rather than the default path
ast: Especifique una fonte de configuración pa usar n'arróu de la fonte predeterminada

en: Specify a schema file to be installed
ast: Especifique un ficheru d'esquema pa instalar

en: Specify a several-line description to go in a schema.
ast: Especifique una descripción de delles llinies pa un esquema.

en: Specify a short half-line description to go in a schema.
ast: Especifique una despcrición curtia de media llinia nún esquema.

en: Specify the owner of a schema
ast: Especifique al dueñu de un esquema

en: Specify the schema name followed by the key to apply the schema name to
ast: Especificar el nome del esquema siguíu per una clave p'aplicalu al nome del esquema

en: Specify the type of the car pair value being set, or the type of the value a schema describes. Unique abbreviations OK.
ast: Especifique'l tipu de la pareya de valores car asignaos, o el tipu del valor descritu por un esquema. Almítense abreviaciones úniques.

en: Specify the type of the cdr pair value being set, or the type of the value a schema describes. Unique abbreviations OK.
ast: Especifique'l tipu de la pareya de valores cdr asignaos, o el tipu del valor descritu por un esquema. Úniques abreviaciones almitíes.

en: Specify the type of the list value being set, or the type of the value a schema describes. Unique abbreviations OK.
ast: Especifique'l tipu de la llista de valores asignaos, o el tipu del valor descritu por un esquema. Almítense abreviaciones úniques.

en: Specify the type of the value being set, or the type of the value a schema describes. Unique abbreviations OK.
ast: Especifique'l tipu d'un valor asignáu, o el tipu del valor descritu por un esquema. Almítense abreviaciones úniques.

en: Success
ast: Ésitu

en: Test options:
ast: Opciones de test:

en: Text contains invalid UTF-8
ast: El testu contién UTF-8 inválidu

en: The '/' name can only be a directory, not a key
ast: El nome '/' namái pue ser un direutoriu, non una clave

en: The GConf daemon is currently shutting down.
ast: El degorriu GConf ta zarrándose.

en: The files that contain your preference settings are currently in use.
    
    You might be logged in to a session from another computer, and the other login session is using your preference settings files.
    
    You can continue to use the current session, but this might cause temporary problems with the preference settings in the other session.
    
    Do you want to continue?
ast: Los ficheros que contienen les sos preferencies tan anguaño n'usu.
    
    Seique heba aniciao sesión dende otra computadora, y la otra sesión tea usando los sos archivos de preferencies.
    
    Pues continuar usando la sesión actual, pero esto pue dar llugar a problemas temporales colos axustes de preferencies na otra sesión.
    
    ¿Quier continuar?

en: Toggles a boolean key.
ast: Conmuta una clave lóxica.

en: Torture-test an application by setting and unsetting a bunch of keys inside the directories on the command line.
ast: Fai un test exhaustivu d'una aplicación per aciu de l'asignación y l'esborráu de claves dientro d'un direutoriu.

en: Torture-test an application by setting and unsetting a bunch of values of different types for keys on the command line.
ast: Fai un test exhaustivu d'una aplicación per aciu de l'asignación y l'esborráu de valores de desemeyaos tipo pa claves de la llinia de comandos.

en: Trying to break your application by setting bad values for key:
      %s
ast: Tentando de frañar la so aplicación asignando valores erróneos pa la clave:
      %s

en: Trying to break your application by setting bad values for keys in directory:
      %s
ast: Tentando de frañir la so aplicación asignando valores erróneos a les claves nel direutoriu:
      %s

en: Two <car> elements given for same pair
ast: Diéronse dos elementos <car> pal mesmu par

en: Two <cdr> elements given for same pair
ast: Diéronse dos elementos <cdr> pal mesmu par

en: Two <default> elements below a <local_schema>
ast: Dos elementos <default> baxo un <local_schema>

en: Two <longdesc> elements below a <local_schema>
ast: Dos elementos <longdesc> baxo un <local_schema>

en: Type mismatch
ast: Tipos non-compatibles

en: Type: %s
ast: Tipu: %s

en: Unable to open saved state file '%s': %s
ast: Nun se pue abrir el ficheru d'estáu «%s»: %s

en: Unable to parse XML file '%s'
ast: Nun ye dable analizar el ficheru XML «%s»

en: Unable to remove directory `%s' from the XML backend cache, because it has not been successfully synced to disk
ast: Nun se pue desaniciar el direutoriu «%s» de la caché del backend XML, porque nun foi sincronizáu cola información del discu

en: Unable to restore a listener on address '%s', couldn't resolve the database
ast: Nun se pue reponer un serviciu na direición «%s», no s'alcuentra la base de datos

en: Unable to store a value at key '%s', as the configuration server has no writable databases. There are some common causes of this problem: 1) your configuration path file %s/path doesn't contain any databases or wasn't found 2) somehow we mistakenly created two gconfd processes 3) your operating system is misconfigured so NFS file locking doesn't work in your home directory or 4) your NFS client machine crashed and didn't properly notify the server on reboot that file locks should be dropped. If you have two gconfd processes (or had two at the time the second was launched), logging out, killing all copies of gconfd, and logging back in may help. If you have stale locks, remove ~/.gconf*/*lock. Perhaps the problem is that you attempted to use GConf from two machines at once, and ORBit still has its default configuration that prevents remote CORBA connections - put "ORBIIOPIPv4=1" in /etc/orbitrc. As always, check the user.* syslog for details on problems gconfd encountered. There can only be one gconfd per home directory, and it must own a lockfile in ~/.gconfd and also lockfiles in individual storage locations such as ~/.gconf
ast: Nun se pue atroxar un valor na clave «%s», darréu que'l sirvidor de configuraciones nun tien nenguna base de datos en mou d'escritura. Hai dos causes comunes pa esti problema: 1) el so camín de configuración %s/path nun contién denguna base de datos o nun s'alcontró; ó 2) de dalguna miente criáronse erróneamente dos procesos gconfd; ó 3) el sistema ta mal configuráu y el bloquéu de NFS nun furrula nel so direutoriu raíz; ó 4) la máquina NFS veceru dexó de furrular y nun notificó correchamente al sirvidor al reaniciase que se tendríen d'desaniciar los bloqueos d'ficheru. Si tien dos procesos gconfd (o tenía dos nel intre nel que'l segundu foi llanzáu), peslle, termine toles copies de gconfd, y torne a ingresar, esto pue iguar el problema. Si tien bloqueos antiguos, desanicie ~/.gconf*/*lock. Seique'l problema tea en que tentó d'usar GConf dende dos máquines al empar, y ORBit entá tien la configuración predeterminada que previén les conexones remotes de CORBA - defina "ORBIIOPIPv4=1" en /etc/orbitrc. Como siempres, comprebe les bitácores user.* pa obtener más detáis sobro los problemes alcontraos por gconfd. Namái pue haber un gconfd por direutoriu raíz, y tien de tener un ficheru de bloquéu en ~/.gconfd y tamién archivos de bloquéu nos sitios d'atroxu llocales como ~/.gconf

en: Uninstalled schema `%s' from locale `%s'
ast: Desinstalado l'esquema «%s» del entornu rexonal «%s»

en: Unknown error
ast: Fallu desconocíu

en: Unknown error %s: %s
ast: Fallu desconocíu %s: %s

en: Unknown value "%s" for "%s" attribute on element <%s>
ast: Valor desconocíu «%s» pal atributu «%s» nel elementu <%s>

en: Unload a set of values described in an XML file.
ast: Descartar un conxuntu de valores descritu nún ficheru XML.

en: Unloading XML backend module.
ast: Descargando'l módulu de backend de XML.

en: Unloading text markup backend module.
ast: Descargando'l backend del módulu de marcáu de testu.

en: Unset
ast: Ensin asignar

en: Unset the keys on the command line
ast: Desanicia l'asignación de les claves na llinia de comandos

en: Usage: %s <dir>
ast: Usu: %s <dir>

en: Usage: %s <dir>
      Merges a markup backend filesystem hierarchy like:
        dir/%%gconf.xml
            subdir1/%%gconf.xml
            subdir2/%%gconf.xml
      to:
        dir/%%gconf-tree.xml
ast: Usu: %s <dir>
      Combina'l marcáu del backend d'una xerarquía de sistema d'ficheru como:
        dir/%%gconf.xml
            subdir1/%%gconf.xml
            subdir2/%%gconf.xml
      en:
        dir/%%gconf-tree.xml

en: Value at '%s' is not a schema
ast: El valor en «%s» nun ye un esquema

en: Value for `%s' set in a read-only source at the front of your configuration path
ast: El valor de «%s» ye una fonte namái llectura na estaya superior de la so configuración

en: Value type is only relevant when setting a value
ast: El tipu del valor namái ye relevante cuando se-y asigna un valor

en: WARNING: <locale> node has no `name="locale"' attribute, ignoring
ast: ALVERTENCIA: nodu <locale> nun tien atributu `name="locale"', inorándolu

en: WARNING: Failed to parse boolean value `%s'
ast: ALVERTENCIA: hebo un fallu al analizar valor booleanu «%s»

en: WARNING: Failed to parse default value `%s' for schema (%s)
ast: ALVERTENCIA: hebo un fallu al analizar el valor predetermináu «%s» pa l'esquema (%s)

en: WARNING: Failed to parse float value `%s'
ast: ALVERTENCIA: hebo un fallu al analizar el valor flotante «%s»

en: WARNING: Failed to parse int value `%s'
ast: ALVERTENCIA: hebo un fallu al analizar el valor enteru «%s»

en: WARNING: Failed to parse string value `%s'
ast: ALVERTENCIA: hebo un fallu al analizar el valor de la cadena «%s»

en: WARNING: Invalid node <%s> in a <locale> node
ast: ALVERTENCIA: Nodu <%s> inválidu nún nodu <locale>

en: WARNING: You cannot set a default value for a schema
ast: ALVERTENCIA: Nun pue asignar un valor predetermináu pa l'esquema

en: WARNING: car_type can only be int, float, string or bool and not `%s'
ast: ALVERTENCIA: el 'car_type' namái pue ser int, float, string o bool y non «%s»

en: WARNING: cdr_type can only be int, float, string or bool and not `%s'
ast: ALVERTENCIA: 'cdr_type' namái pue ser int, float, string o bool y non «%s»

en: WARNING: empty <applyto> node
ast: ALVERTENCIA: nodu <applyto> ermu

en: WARNING: failed to associate schema `%s' with key `%s': %s
ast: ALVERTENCIA: hebo un fallu al asociar l'esquema «%s» cola clave «%s»: %s

en: WARNING: failed to install schema `%s', locale `%s': %s
ast: ALVERTENCIA: fallu al instalar l'esquema «%s», configuración rexonal «%s»: %s

en: WARNING: failed to parse type name `%s'
ast: ALVERTENCIA: hebo un fallu al analizar el nome del tipu «%s»

en: WARNING: failed to uninstall schema `%s', locale `%s': %s
ast: ALVERTENCIA: fallu al desinstalar l'esquema «%s», configuración rexonal «%s»: %s

en: WARNING: gconftool internal error, unknown GConfValueType
ast: ALVERTENCIA: hebo un fallu internu en gconftool, GConfValueType desconocíu

en: WARNING: invalid or missing car_type or cdr_type for schema (%s)
ast: ALVERTENCIA: falta el tipu car o cdr o ye erróneu pa l'esquema (%s)

en: WARNING: invalid or missing list_type for schema (%s)
ast: ALVERTENCIA: 'list_type' perdíu o erróneu pa l'esquema (%s)

en: WARNING: invalid or missing type for schema (%s)
ast: ALVERTENCIA: falta el tipu o ye erróneo pa l'esquema (%s)

en: WARNING: key specified (%s) for schema under a <value> - ignoring
ast: ALVERTENCIA: la clave especificada (%s) pa l'esquema baxo un <value>- inorada

en: WARNING: list_type can only be int, float, string or bool and not `%s'
ast: ALVERTENCIA: 'list_type' namái pue ser int, float, string o bool y non «%s»

en: WARNING: multiple <locale> nodes for locale `%s', ignoring all past first
ast: ALVERTENCIA: múltiples nodos <locale> pal locale «%s», inorando toos dempués del primeru

en: WARNING: must have a child node under <value>
ast: ALVERTENCIA: tien de tener un nodu fíu baxo <valor>

en: WARNING: must specify both a <car> and a <cdr> in a <pair>
ast: ALVERTENCIA: tien d'especificar tanto un <car> como in <cdr> nún <pair>

en: WARNING: no <car_type> specified for schema of type pair
ast: ALVERTENCIA: nun hai <car_type> especificáu pa l'esquema de tipu «par»

en: WARNING: no <cdr_type> specified for schema of type pair
ast: ALVERTENCIA: nun hai <cdr_type> especificáu pa l'esquema de tipu «par»

en: WARNING: no <list_type> specified for schema of type list
ast: ALVERTENCIA: nun hai <list_type> especificada pa l'esquema de tipu de llista

en: WARNING: no key specified for schema
ast: ALVERTENCIA: nun hai clave especificada pa l'esquema

en: WARNING: node <%s> below <%s> not understood
ast: ALVERTENCIA: ye inpescanciable'l nodu <%s> baxo <%s>

en: WARNING: node <%s> not understood
ast: ALVERTENCIA: nodu <%s> non pescanciáu

en: WARNING: node <%s> not understood below <%s>
ast: ALVERTENCIA: nodu <%s> ensin xacíu debaxo <%s>

en: WARNING: node <%s> not understood below <schema>
ast: ALVERTENCIA: nodu <%s> non pescanciáu en <schema>

en: We didn't have the lock on file `%s', but we should have
ast: Nun se tién un bloquéu nel ficheru «%s», sicasí tendría de tenedu

en: When setting a list you must specify a primitive list-type
ast: Cuando asigne una llista tien d'especificar un tipu de llista primitivu

en: When setting a pair you must specify a primitive car-type and cdr-type
ast: Cuando asigne un par tien d'especificar un tipu car y un tipu cdr primitivos

en: XML filename `%s' is a directory
ast: El ficheru XML «%s» ye un direutoriu

en: You must have at least one <locale> entry in a <schema>
ast: Tien de tener a lo menos un rexistru <locale> nún <schema>

en: You must specify a configuration source with --config-source when using --direct
ast: Tien d'especificar una fonte de configuración con --config-source cuando use --direct

en: [FILE...]|[KEY...]|[DIR...]
ast: [ARCHIVU...]|[CLAVE...]|[DIR...]

en: _Continue
ast: _Continuar

en: _Log Out
ast: _Zarrar Sesión

en: `%c' is an invalid character in a configuration storage address
ast: `%c' ye un caráuter inválidu nuna direición de configuración d'atroxu

en: `%c' is an invalid character in key/directory names
ast: `%c' nun ye un caráuter válidu nos nomes de claves/direutorios

en: couldn't contact ORB to resolve existing gconfd object reference
ast: nun se pue contautar con ORB pa iguar la referencia al oxetu gconfd esistente

en: couldn't create directory `%s': %s
ast: nun se pue criar el direutoriu «%s»: %s

en: gconfd compiled with debugging; trying to load gconf.path from the source directory
ast: gconfd compilóse con opciones de depuración: tentando de cargar gconf.path dende'l direutoriu de fonte

en: none
ast: na

en: parsing XML file: lists and pairs may not be placed inside a pair
ast: analizando el ficheru XML: nún par nun ye dable que nun s'incluyan nin llistes nin pares

en: starting (version %s), pid %u user '%s'
ast: entamando (versión  %s), pid %u usuariu «%s»
