gst-plugins-base-1.10.0 - en to hr translation catalogue (190 entries)

en: %s RTP depayloader
hr: RTP depayloader %s (uklanjanje balasta; dio sadržaja koji nije potreban)

en: %s RTP payloader
hr: RTP payloader %s (koristan sadržaj; sadržaj potreban za reprodukciju)

en: %s audio RTP depayloader
hr: RTP depayloader %s-audio (uklanjanje balasta)

en: %s audio RTP payloader
hr: RTP payloader %s-audio (koristan audio sadržaj)

en: %s decoder
hr: %s dekoder

en: %s demuxer
hr: %s demultipleksor (demuxer)

en: %s encoder
hr: %s koder (encoder)

en: %s muxer
hr: %s multipleksor (muxer)

en: %s protocol source
hr: Protokol izvora je %s

en: %s video RTP depayloader
hr: RTP depayloader %s-video (uklanjanje balasta)

en: %s video RTP payloader
hr: RTP payloader %s-video (koristan video sadržaj)

en: 35 mm equivalent focal length of the lens used capturing the image, in mm
hr: Primijenjen ekvivalent od 35 mm žarišne duljine leće pri snimanju slike, u mm

en: < or b
hr: < ili b

en: > or n
hr: > ili n

en: APE tag
hr: APE tag (oznaka)

en: About to finish, preparing next title: %s
hr: Bliži se konac, priprema se novi naslov: %s

en: Audio CD source
hr: Izvor je audio CD

en: Audio sink to use (default is autoaudiosink)
hr: Audio sink (cilj) koji će se koristiti (zadani je autovideosink)

en: Both autoaudiosink and %s elements are missing.
hr: Nedostaju oba elementa, autoaudiosink i %s.

en: Both autoaudiosink and %s elements are not working.
hr: Oba elementa, autoaudiosink i %s ne rade.

en: Both autovideosink and %s elements are missing.
hr: Oba elementa, autoaudiosink i %s nedostaju.

en: Both autovideosink and %s elements are not working.
hr: Oba elementa, autovideosink i %s ne rade.

en: Buffering...
hr: Punjenje međuspremnika...

en: Can't play a text file without video or visualizations.
hr: Nije moguće reproducirati tekstualnu datoteku bez videa ili vizualizacije.

en: Can't record audio fast enough
hr: Audio se ne može dovoljno brzo snimati

en: Clock lost, selecting a new one
hr: Sat (vrijeme) je izgubljen, biranje novoga sata

en: Configured audiosink %s is not working.
hr: Konfigurirani audiosink %s ne radi.

en: Configured videosink %s is not working.
hr: Konfigurirani videosink %s ne radi.

en: Control playback behaviour setting playbin 'flags' property
hr: Ponašanje reprodukcije kontrolirati korištenjem „playbin 'flags'“ svojstvom

en: Could not change playback rate to %.2f
hr: Brzinu reprodukcije nije moguće promijeniti na %.2f

en: Could not create "decodebin3" element.
hr: Element „decodebin3“ nije moguće napraviti (kreirati).

en: Could not create "uridecodebin" element.
hr: Element „uridecodebin“ nije moguće napraviti (kreirati).

en: Could not create "urisourcebin" element.
hr: Element „urisourcebin“ nije moguće napraviti (kreirati).

en: Could not determine type of stream
hr: Nije moguće odrediti vrstu streama (toka podataka)

en: Could not open CD device for reading.
hr: CD uređaj nije moguće otvoriti za čitanje.

en: Could not open audio device for playback.
hr: Audiouređaj nije moguće otvoriti za reprodukciju.

en: Could not open audio device for playback. Device is being used by another application.
hr: Audiouređaj nije moguće otvoriti za reprodukciju. Uređaj trenutačno koristi neka druga aplikacija.

en: Could not open audio device for recording.
hr: Audiouređaj nije moguće otvoriti za snimanje.

en: Could not open audio device for recording. Device is being used by another application.
hr: Uređaj nije moguće otvoriti za snimanje. Uređaj trenutačno koristi neka druga aplikacija.

en: Could not open device for playback in %d-channel mode.
hr: Uređaj za reprodukciju nije moguće otvoriti u %d-kanalskom načinu.

en: Could not open device for playback in mono mode.
hr: Uređaj za reprodukciju nije moguće otvoriti u mono načinu.

en: Could not open device for playback in stereo mode.
hr: Uređaj za reprodukciju nije moguće otvoriti u stereo načinu.

en: Could not open device for recording in %d-channel mode
hr: Uređaj za snimanje nije moguće otvoriti u %d-kanalskom načinu.

en: Could not open device for recording in mono mode.
hr: Uređaj za snimanje nije moguće otvoriti u mono načinu.

en: Could not open device for recording in stereo mode.
hr: Uređaj za snimanje nije moguće otvoriti u stereo načinu.

en: Could not read CD.
hr: CD nije moguće čitati.

en: Could not seek CD.
hr: CD nije moguće pretraživati.

en: Custom text sink element is not usable.
hr: Prilagođeni element ‘text sink’ nije upotrebljiv.

en: DKS subtitle format
hr: Format podnaslova DKS

en: DVD source
hr: Izvor je DVD

en: Digital zoom ratio used when capturing an image
hr: Primijenjeno digitalno povećanje pri snimanju slike

en: Disable interactive control via the keyboard
hr: Onemogući interaktivno upravljanje s pomoću tipkovnice

en: DivX MPEG-4 Version %d
hr: DivX MPEG-4 inačica %d

en: Do not print any output (apart from errors)
hr: Ne ispisuj nikakve izlazne informacije (osim greški)

en: Don't exit after showing the initial device list, but wait for devices to added/removed.
hr: Ne izlazi nakon prikaza popisa početnih uređaja, već pričekaj da se uređaji dodaju ili uklone.

en: Enable gapless playback
hr: Omogući reprodukciju bez prekida

en: Error outputting to audio device. The device has been disconnected.
hr: Greška u izlazu na audiouređaj. Uređaj nije spojen.

en: Error recording from audio device. The device has been disconnected.
hr: Greška pri snimanju s audiouređajem. Uređaj nije spojen.

en: Error while sending data to "%s:%d".
hr: Greška pri slanju podataka u „%s:%d“.

en: Failed to read tag: not enough data
hr: Nije uspjelo pročitati tag (oznaku): nema dovoljno podataka

en: Focal length of the lens used capturing the image, in mm
hr: Primijenjena žarišna duljina leće pri snimanju slike u mm

en: Focal ratio (f-number) used when capturing the image
hr: Primijenjen otvor blende (f-broj) pri snimanje slike

en: GStreamer element %s
hr: Element GStreamer-a %s

en: ICY internet radio
hr: ICY internetski radio

en: ID3 tag
hr: ID3 tag (oznaka)

en: ID3v2 frame
hr: ID3v2 slika (okvir)

en: If the flash fired while capturing an image
hr: Je li se uključila bljeskalica pri snimanju slike

en: Initial key in which the sound starts
hr: Početni ključ u kojem audio započinje

en: Interactive mode - keyboard controls:
hr: Interaktivni način - tipkovničko upravljanje:

en: Invalid URI "%s".
hr: URI adresa „%s“ je neispravna.

en: Kate subtitle format
hr: Format naslova Kate

en: MPL2 subtitle format
hr: Format podnaslova MPL2

en: Media (image/video) intended horizontal pixel density in ppi
hr: Vodoravna rezolucija slike ili videa u ppi

en: Media (image/video) intended vertical pixel density in ppi
hr: Okomita rezolucija slike ili videa u ppi

en: Microsoft Media Server (MMS) protocol source
hr: Izvor je Microsoft Media Server (MMS protokol)

en: Missing element '%s' - check your GStreamer installation.
hr: Nedostaje element ‘%s’ - provjerite vašu GStreamer instalaciju.

en: MusicBrainz album ID
hr: MusicBrainz ID albuma

en: MusicBrainz album artist ID
hr: MusicBrainz ID izvođača albuma

en: MusicBrainz artist ID
hr: MusicBrainz ID izvođača

en: MusicBrainz track ID
hr: MusicBrainz ID pjesme (track)

en: No URI handler implemented for "%s".
hr: Za „%s“ URI rukovatelj nije implementiran.

en: No URI specified to play from.
hr: Nije navedena URI adresa za reprodukciju.

en: No decoder available for type '%s'.
hr: Nema raspoloživog dekodera za vrstu ‘%s’.

en: No volume control found
hr: Nije pronađen regulator glasnoće

en: Now playing %s
hr: Upravo se reproducira %s

en: Output status information and property notifications
hr: Prikaži statusne obavijesti i priopćenje o osobitostima

en: Paused
hr: Pauziranje

en: Playback rate: %.2f
hr: Brzina reproduciranja: %.2f

en: Playlist file containing input media files
hr: Datoteka s popisom za reprodukciju sadrži ulazne multimedijalne datoteke

en: Plugin or element of unknown type
hr: Plugin ili element nepoznate vrste

en: Press 'k' to see a list of keyboard shortcuts.
hr: Pritisnite ‘k’ da pogledate listu tipkovničkih prečaca.

en: Print version information and exit
hr: Ispiši obavijesti o inačici i iziđi

en: QTtext subtitle format
hr: Format podnaslova QText

en: Raw %d-bit %s audio
hr: Sirovi (neobrađeni) %d-bitni %s audio

en: Reached end of play list.
hr: Dosegnut je kraj popisa za reprodukciju.

en: Real Time Streaming Protocol (RTSP) source
hr: Izvor je Real Time Streaming Protocol (RTSP)

en: Run-length encoding
hr: Run-length kodiranje

en: Sami subtitle format
hr: Format podnaslova Sami

en: Shuffle playlist
hr: Izmiješaj popis za reprodukciju (Shuffle playlist)

en: Shutter speed used when capturing an image, in seconds
hr: Primijenjeno vrijeme ekspozicije pri snimanje slike u sekundama

en: Source element is invalid.
hr: Source (izvor) element nije ispravan.

en: Subtitle
hr: Podnaslov

en: TMPlayer subtitle format
hr: Format podnaslova TMPlayer

en: The ISO speed used when capturing an image
hr: Primijenjena ISO brzina pri snimanju slike

en: The autoaudiosink element is missing.
hr: Nedostaje element autoaudiosink.

en: The autoaudiosink element is not working.
hr: Element autoaudiosink ne radi.

en: The autovideosink element is missing.
hr: Nedostaje element autovideosink.

en: The autovideosink element is not working.
hr: Element autovideosink ne radi.

en: The direction of contrast processing applied when capturing an image
hr: Primijenjena prilagodba za obradu kontrasta pri snimanju slike

en: The direction of saturation processing applied when capturing an image
hr: Primijenjena prilagodba za obradu zasićenja pri snimanju slike

en: The direction of sharpness processing applied when capturing an image
hr: Primijenjena prilagodba za obradu oštrine pri snimanju slike

en: The exposure compensation used when capturing an image
hr: Primijenjena korektura ekspozicije pri snimanju slike

en: The exposure mode used when capturing an image
hr: Primijenjeni način ekspozicije pri snimanju slike

en: The exposure program used when capturing an image
hr: Primijenjeni program ekspozicije pri snimanju slike

en: The metering mode used while determining exposure for capturing an image
hr: Primijenjena metoda mjerenja za određivanje ekspozicije pri snimanju slike

en: The overall gain adjustment applied on an image
hr: Primijenjena ukupna korekcija pojačanja na sliku

en: The scene capture mode used when capturing an image
hr: Primijenjen izbor scene (motiva) pri snimanju slike

en: The selected flash mode while capturing an image
hr: Odabrani način bljeskalice pri snimanju slike

en: The source or type of device used for the capture
hr: Izvor ili vrsta uređaja korištena za snimanje

en: The white balance mode set when capturing an image
hr: Postavljeni balans bijele boje pri snimanju slike

en: This CD has no audio tracks
hr: Ovaj CD nema audio zapisa (tracks)

en: This appears to be a text file
hr: Ovo izgleda kao tekstualna datoteka

en: This stream type cannot be played yet.
hr: Ova vrsta streama (toka podataka) se još ne može reproducirati.

en: Timed Text
hr: Timed Text (vremenski nàpasān tekst)

en: Uncompressed %d-bit %s
hr: Nesažeti %d-bitni %s

en: Uncompressed audio
hr: Nesažeti audio

en: Uncompressed gray
hr: Nesažeto sivilo

en: Uncompressed packed YUV %s
hr: Nesažeti pakirani YUV %s

en: Uncompressed palettized %d-bit %s
hr: Nesažeti %d-bitni %s s paletom

en: Uncompressed planar YUV %s
hr: Nesažeti planarni YUV %s

en: Uncompressed semi-planar YUV %s
hr: Nesažeti polu-planarni YUV %s

en: Uncompressed video
hr: Nesažeti video

en: Unknown decoder element
hr: Nepoznat element dekodera

en: Unknown element
hr: Nepoznat element

en: Unknown encoder element
hr: Nepoznat element kodera

en: Unknown sink element
hr: Nepoznat sink element (ciljni element)

en: Unknown source element
hr: Nepoznat element izvora (source element)

en: Usage: %s FILE1|URI1 [FILE2|URI2] [FILE3|URI3] ...
hr: Uporaba: %s DATOTEKA1|URI1 [DATOTEKA2|URI2] [DATOTEKA3|URI3] ...

en: Video sink to use (default is autovideosink)
hr: Video sink (cilj) koji će se koristiti (zadani je autovideosink)

en: Volume
hr: Glasnoća

en: Volume: %.0f%%
hr: Glasnoća: %.0f%%

en: WebVTT subtitle format
hr: Format naslova WebVTT

en: You must provide at least one filename or URI to play.
hr: Morate navesti barem jednu datoteku ili URI adresu za reprodukciju.

en: album ID
hr: ID albuma

en: album artist ID
hr: ID izvođača albuma

en: artist ID
hr: ID izvođača

en: capturing 35 mm equivalent focal length
hr: snimanje s 35mm ekvivalent žarišne duljine

en: capturing contrast
hr: kontrast

en: capturing digital zoom ratio
hr: digitalno povećanje

en: capturing exposure compensation
hr: korektura ekspozicije

en: capturing exposure mode
hr: način ekspozicije

en: capturing exposure program
hr: program ekspozicije

en: capturing flash fired
hr: uključivanje bljeskalice

en: capturing flash mode
hr: način bljeskalice

en: capturing focal length
hr: žarišna duljina

en: capturing focal ratio
hr: Otvor blende (f broj)

en: capturing gain adjustment
hr: korektura pojačanja

en: capturing iso speed
hr: iso brzina

en: capturing metering mode
hr: metoda mjerenja

en: capturing saturation
hr: zasićenje

en: capturing scene capture type
hr: izbor vrsta scene (motiv)

en: capturing sharpness
hr: oštrina

en: capturing shutter speed
hr: vrijeme ekspozicije

en: capturing source
hr: izvor za snimanje

en: capturing white balance
hr: balans bijele boje

en: change audio track
hr: promijeni pjesmu (audio track)

en: change playback direction
hr: promjeni smjer reprodukcije

en: change subtitle track
hr: promijeni podnaslov (subtitle track)

en: change video track
hr: promijeni video zapis (video track)

en: decrease playback rate
hr: smanji brzinu reprodukcije

en: enable/disable trick modes
hr: omogući ili onemogući preporuke (trick modes)

en: image horizontal ppi
hr: vodoravna rezolucija slike (ppi)

en: image vertical ppi
hr: okomita rezolucija slike (ppi)

en: increase playback rate
hr: povećaj brzinu reprodukcije

en: musical-key
hr: glazbeni ključ

en: pause/unpause
hr: pauziraj/nastavi (pause/unpause)

en: play next
hr: sljedeća pjesma

en: play previous
hr: prethodna pjesma

en: q or ESC
hr: q ili ESC

en: quit
hr: prekini

en: seek backward
hr: traži unatrag

en: seek forward
hr: traži unaprijed

en: seek to beginning
hr: skoči na početak

en: show keyboard shortcuts
hr: prikaži tipkovničke prečace

en: space
hr: razmak (tipkovnica)

en: track ID
hr: ID pjesme (track)

en: track TRM ID
hr: TRM ID pjesme (track)

en: unparsed id3v2 tag frame
hr: neobrađeni id3v2 tag slike (okvira)

en: volume down
hr: tiše

en: volume up
hr: glasnije
