gconf - en to tr translation catalogue (495 entries)

en: %s Continue (y/n)?
tr: %s Devam (e/h)?

en: %s option must be used by itself.
tr: %s seçeneği kendi kendine kullanılmalıdır.

en: '\%o' is not an ASCII character and thus isn't allowed in key names
tr: '\%o' bir ASCII karakter olmadığından anahtar isimlerinde kullanılmaz

en: (no value set)
tr: (belirtilmiş değer yok)

en: - Sanity checks for GConf
tr: - GConf için akla yatkınlık denetimleri

en: - Tool to manipulate a GConf configuration
tr: - Bir GConf yapılandırmasını değiştirme aracı

en: --ignore-schema-defaults is only relevant with --get, --all-entries, --dump, --recursive-list, --get-list-size or --get-list-element
tr: --ignore-schema-defaults sadece --get, --all-entries, --dump, --recursive-list, --get-list-size ya da --get-list-element ile anlamlıdır

en: --recursive-list should not be used with --get, --set, --unset, --all-entries, --all-dirs, or --search-key
tr: --recursive-list seçeneği ile --get, --set, --unset, --all-entries, --all-dirs ya da --search-keybirlikte kullanılamaz.

en: --set_schema should not be used with --get, --set, --unset, --all-entries, --all-dirs, or --search-key
tr: --set_schema seçeneği ile --get, --set, --unset, --all-entries, --all-dirs ya da --search-keybirlikte kullanılamaz.

en: <%s> provided but current element does not have type %s
tr: <%s> kullanılmış ancak mevcut öğe %s türü içermiyor

en: <%s> provided but parent <entry> does not have a value
tr: <%s> kullanılmış ancak ana <entry> hiçbir değer bulundurmuyor

en: <li> has wrong type %s
tr: <li> yanlış %s türü içeriyor

en: A node has unknown "type" attribute `%s', ignoring
tr: Bilinmeyen `%s' "type" özniteliğine sahip düğüm, yoksayıldı

en: A toplevel node in XML file `%s' is <%s> rather than <entry>, ignoring
tr: `%s' XML dosyasındaki ilk düğüm <%s> aksine <entry>, yoksayılıyor

en: Adding client to server's list failed, CORBA error: %s
tr: İstemci, sunucular listesine eklenemedi, CORBA hatası: %s

en: Adding source `%s'
tr: `%s' kaynağı ekleniyor

en: Attached schema `%s' to key `%s'
tr: `%s' şeması `%s' anahtarına iliştirildi

en: Attribute "%s" is invalid on <%s> element in this context
tr: "%s" özniteliği bu <%s> öğesi içinde geçerli değil

en: Backend `%s' failed to return a vtable
tr: `%s' arkayüzü vtable dönerken başarısız oldu

en: Backend `%s' missing required vtable member `%s'
tr: `%s' arkayüzü gerekli olan vtable öğesi `%s' içermiyor

en: Bad XML node: %s
tr: Kötü XML düğümü: %s

en: Bad address `%s'
tr: Geçersiz adres `%s'

en: Bad address `%s': %s
tr: Geçersiz adres `%s': %s

en: Bad key or directory name
tr: Kötü anahtar ya da dizin adı

en: Bypass server, and access the configuration database directly. Requires that gconfd is not running.
tr: Sunucuyu aşarak yapılandırma veritabanına doğrudan erişir. gconfd servisinin çalışmıyor olması gereklidir.

en: CORBA error: %s
tr: CORBA hatası: %s

en: Can't add notifications to a local configuration source
tr: Yerel yapılandırma kaynağına bildirimler eklenemedi

en: Can't get and set/unset simultaneously
tr: Eşzamanlı alınamıyor ve belirt/kaldır yapılamıyor

en: Can't get type and set/unset simultaneously
tr: Tür alınamıyor ve eşzamanlı atanamıyor/kaldırılamıyor.

en: Can't have a period '.' right after a slash '/'
tr: Bir nokta '.' taksim işaretinden '/' sonra gelemez

en: Can't have two slashes '/' in a row
tr: Bir satırda iki taksim işareti '/' olamaz

en: Can't overwrite existing read-only value
tr: Bir salt-okunur değerin üstüne yazılamaz

en: Can't read from or write to the XML root directory in the address "%s"
tr: "%s" adresindeki XML kök dizinine okuma veya yazma yapılamıyor

en: Can't remove file %s: %s
tr: `%s' dosyası kaldırılamadı: %s

en: Can't set and get/unset simultaneously
tr: Eşzamanlı belirtilemiyor ve al/kaldır yapılamıyor

en: Can't toggle and get/set/unset simultaneously
tr: Seçim yapılamıyor ve eşzamanlı alınamıyor/atanamıyor/kaldırılamıyor

en: Can't use --all-dirs with --get or --set
tr: --all-dirs seçeneği ile --get veya --set birlikte kullanılamaz.

en: Can't use --all-entries with --get or --set
tr: --all-entries seçeneği ile --get veya --set birlikte kullanılamaz.

en: Can't write to file `%s': %s
tr: `%s' dosyasına yazılamadı: %s

en: Cannot find directory %s
tr: %s dizini bulunamıyor

en: Cannot set schema as value
tr: Bir değer olarak şema belirtilemez

en: Car Type: %s
tr: Car Türü: %s

en: Cdr Type: %s
tr: Cdr Türü: %s

en: Change GConf mandatory values
tr: GConf zorunlu değerlerini değiştir

en: Change GConf system values
tr: GConf sistem değerlerini değiştir

en: Client options:
tr: İstemci seçenekleri:

en: Config file '%s' is empty
tr: Yapılandırma dosyası '%s' boş

en: Configuration server couldn't be contacted
tr: Yapılandırma sunucusuna bağlanılamadı

en: Contacting LDAP server: host '%s', port '%d', base DN '%s'
tr: LDAP sunucusuna bağlanılıyor: makine '%s', port '%d', temel AA '%s'

en: Corrupt data in configuration source database
tr: Yapılandırma kaynağı veritabanındaki veri bozuk

en: Could not connect to session bus: %s
tr: Oturum veriyoluna bağlanılamadı: %s

en: Could not connect to system bus: %s
tr: Sistem veriyoluna bağlanılamadı: %s

en: Could not create file '%s', probably because it already exists
tr: '%s' dosyası oluşturulamadı, zaten var olabilir

en: Could not flush file '%s' to disk: %s
tr: Dosya '%s' diske flush edilemedi: %s

en: Could not flush saved state file '%s' to disk: %s
tr: Durum dosyası '%s' diske flush edilemedi: %s

en: Could not lock temporary file '%s': %s
tr: Geçici dosya `%s' kilitlenemedi: %s

en: Could not make directory "%s": %s
tr: "%s" dizini oluşturulamadı: %s

en: Could not make directory `%s': %s
tr: Dizin oluşturulamadı `%s': %s

en: Could not move aside old saved state file '%s': %s
tr: Eski durum kayıt dosyası '%s' uygun bir yere taşınamadı: %s

en: Could not open lock directory for %s to remove locks: %s
tr: %s 'in kilitlerini kaldırmak için kilitli dizin açılamıyor: %s

en: Could not open saved state file '%s' for writing: %s
tr: Durum kayıt dosyası '%s' yazmak için açılamadı: %s

en: Could not remove "%s": %s
tr: "%s" silinemedi: %s

en: Could not remove file %s: %s
tr: Dosya kaldırılamadı %s: %s

en: Could not stat `%s': %s
tr: `%s' durumlanamadı: %s

en: Could not write saved state file '%s' fd: %d: %s
tr: '%s' durum kayıt dosyasına yazılamadı, fd: %d: %s

en: Couldn't find the XML root directory in the address `%s'
tr: XML kök dizini bulunamadı `%s' adresinde bulunamadı

en: Couldn't get value
tr: Değer alınamadı

en: Couldn't interpret CORBA value for list element
tr: Liste elemanının CORBA değeri yorumlanamadı

en: Couldn't locate backend module for `%s'
tr: `%s' için arkayüz modülüne konumlanılamadı

en: Couldn't make sense of CORBA value received in set request for key `%s'
tr: `%s' anahtarı için istek ayarı alınırken CORBA değerine anlam verilemedi

en: Couldn't open path file `%s': %s
tr: Yol dosyası açılamadı `%s': %s

en: Couldn't resolve address for configuration source
tr: Yapılandırma kaynaklarının adresleri çözümlenemedi

en: Created Evolution/LDAP source using configuration file '%s'
tr: '%s' yapılandırma dosyası için kullanılarak Evolution/LDAP kaynağı oluşturuldu

en: D-BUS error: %s
tr: D-BUS hatası: %s

en: DESCRIPTION
tr: AÇIKLAMA

en: Daemon failed to acquire gconf service:
    %s
tr: Hizmet, gconf servisine ulaşamadı:
    %s

en: Daemon failed to connect to the D-BUS daemon:
    %s
tr: Hizmet, D-BUS hizmetine bağlanamadı:
    %s

en: Default Value: %s
tr: Öntanımlı Değer: %s

en: Didn't find car and cdr for XML pair node
tr: XML çifti düğümü için `car' ve `cdr' bulunamadı

en: Didn't understand XML node <%s> inside an XML list node
tr: Bir XML liste düğümü içindeki <%s> XML düğümü anlaşılamadı

en: Didn't understand XML node <%s> inside an XML pair node
tr: Bir XML çifti düğümü içindeki <%s> XML düğümü anlaşılamadı

en: Didn't understand `%s' (expected integer)
tr: `%s' anlaşılamadı (tamsayı bekleniyor)

en: Didn't understand `%s' (expected real number)
tr: `%s' anlaşılamadı (gerçek sayı bekleniyor)

en: Didn't understand `%s' (expected true or false)
tr: `%s' anlaşılamadı (Doğru ya da Yalnış bekleniyor)

en: Didn't understand `%s' (extra trailing characters)
tr: `%s' anlaşılamadı (fazladan karakterler var)

en: Didn't understand `%s' (extra unescaped ')' found inside pair)
tr: `%s' anlaşılamadı (çift içinde fazladan bir ')' bulundu)

en: Didn't understand `%s' (extra unescaped ']' found inside list)
tr: `%s' anlaşılamadı (listenin içinde fazladan bir ']' bulundu)

en: Didn't understand `%s' (list must end with a ']')
tr: `%s' anlaşılamadı (liste bir ']' ile bitmeli)

en: Didn't understand `%s' (list must start with a '[')
tr: `%s' anlaşılamadı (liste bir '[' ile başlamalı)

en: Didn't understand `%s' (pair must end with a ')')
tr: `%s' anlaşılamadı (çift bir ')' ile bitmeli)

en: Didn't understand `%s' (pair must start with a '(')
tr: `%s' anlaşılamadı (çift bir '(' ile başlamalı)

en: Didn't understand `%s' (wrong number of elements)
tr: `%s' anlaşılamadı (eleman sayısı yanlış)

en: Directory operation on key
tr: Anahtar üzerinde dizin işlemi

en: Directory/file permissions for XML source at root %s are: %o/%o
tr: %s kökündeki XML kaynak dizin/dosya erişim izinleri: %o/%o

en: Document `%s' has no top level <%s> node
tr: `%s' belgesi üst düzey <%s> düğümüne sahip değil

en: Document `%s' has the wrong type of root node (<%s>, should be <%s>)
tr: `%s' belgesi yanlış kök düğümüne sahip (<%s>, <%s> olmalı)

en: Document `%s' is empty?
tr: Belge %s boş mu?

en: Don't understand type `%s'
tr: `%s' türü anlaşılamadı

en: Dump to standard output an XML description of all entries under a directory, recursively.
tr: Bir dizin ve altdizinler altındaki tüm girişlerin XML tanımlanmış halini standart çıktıya yolla.

en: Duplicate entry `%s' in `%s', ignoring
tr: `%s' girdisi `%s' içinde tekrarlı, yoksayılıyor

en: Element <%s> is not allowed below <%s>
tr: <%2$s> altında <%1$s> öğesi kullanılamaz

en: Element <%s> is not allowed inside a <%s> element
tr: <%s> öğesi <%s> öğesi içinde kullanılamaz

en: Element <%s> is not allowed inside current element
tr: Mevcut öğe içinde <%s> öğesi kullanılamaz

en: Encoded value is not valid UTF-8
tr: Kodlanan değer geçersiz UTF-8

en: Entry with no name in XML file `%s', ignoring
tr: XML dosyası `%s' içinde isimsiz girdi var, yoksayılıyor

en: Error associating schema name '%s' with key name '%s': %s
tr: '%s' şeması '%s' anahtarı ile ilişkilendirilirken hata: %s

en: Error checking existence of `%s': %s
tr: `%s' var olup olmadığına bakılırken hata: %s

en: Error compiling regex: %s
tr: Regex derlenirken hata: %s

en: Error finding metainfo: %s
tr: Meta bilgilerinin bulunmasında hata: %s

en: Error getting default value for `%s': %s
tr: `%s' için öntanımlı değer alınırken hata: %s

en: Error getting metainfo: %s
tr: Meta bilgileri alırken hata: %s

en: Error getting new value for "%s": %s
tr: "%s" için yeni değer alınırken hata: %s

en: Error getting schema at '%s': %s
tr: `%s' de şema alınırken hata: %s

en: Error getting value for `%s': %s
tr: `%s' için değer alınırken hata: %s

en: Error initializing module `%s': %s
tr: `%s' modülü açılırken hata: %s

en: Error listing dirs in `%s': %s
tr: `%s' içindeki dizinler listelenirken hata: %s

en: Error listing dirs: %s
tr: Dizinler listelenirken hata: %s

en: Error loading some configuration sources: %s
tr: Bazı yapılandırma kaynakları yüklenirken hata: %s

en: Error obtaining new value for `%s' after change notification from backend `%s': %s
tr: `%2$s' arkayüzünden uyarıyı değiştirdikten sonra `%1$s' için yeni değer elde ederken hata: %3$s

en: Error obtaining new value for `%s': %s
tr: `%s' için yeni değer alınırken hata: %s

en: Error opening module `%s': %s
tr: Modül açılırken hata `%s': %s

en: Error querying LDAP server: %s
tr: LDAP sunucusu sorgulanırken hata: %s

en: Error reading "%s": %s
tr: "%s" okunurken hata: %s

en: Error reading saved state file: %s
tr: Durum kayıt dosyası okunurken hata: %s

en: Error reading the file:
tr: Dosya okunurken hata:

en: Error releasing lockfile: %s
tr: kilit dosyası bırakılırken hata: %s

en: Error removing directory "%s": %s
tr: `%s' dizini silinirken hata: %s

en: Error removing schema name from '%s': %s
tr: '%s' den şema kaldırılırken hata: %s

en: Error saving GConf tree to '%s': %s
tr: '%s' GConf ağacını kaydederken hata: %s

en: Error setting schema for `%s': %s
tr: `%s' için şema belirtilirken hata: %s

en: Error setting value for `%s': %s
tr: `%s' için değer belirtilirken hata: %s

en: Error setting value: %s
tr: Değer belirlenirken hata: %s

en: Error setting value: %s
tr: Değer belirlenirken hata: %s

en: Error syncing configuration data: %s
tr: Yapılandırma verisini eşzamanlarken hata: %s

en: Error syncing the XML backend directory cache: %s
tr: XML arkayüz dizini arabelleği eşzamanlanırken hata: %s

en: Error syncing: %s
tr: Eşzamanlamada hata: %s

en: Error syncing: %s
tr: Eşzamanlamada hata: %s

en: Error unsetting "%s": %s
tr: "%s" Kaldırılırken hata: %s

en: Error unsetting `%s': %s
tr: `%s': Kaldırılırken hata %s

en: Error unsetting `%s': %s
tr: `%s' kaldırılırken hata: %s

en: Error while parsing options: %s.
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
tr: Seçenekler ayrıştırılırken hata oluştu: %s-1
    Kullanılabilecek komut satırı seçeneklerinin tam listesini almak için '%s --help' çalıştırın.

en: Error writing file "%s": %s
tr: "%s" dosyasına yazarken hata: %s

en: Error: %s
tr: Hata: %s

en: Exiting
tr: Çıkılıyor

en: Expected (%s,%s) pair, got a pair with one or both values missing
tr: (%s,%s) çifti beklenirken , bir ya da iki değeri eksik bir çift alındı

en: Expected `%s' got `%s' for key %s
tr: `%3$s' anahtarı için `%1$s' bekleniyordu `%2$s' alındı

en: Expected bool, got %s
tr: Mantıksal beklenirken %s alındı

en: Expected float, got %s
tr: Kayan noktalı sayı beklenirken %s alındı

en: Expected int, got %s
tr: Tamsayı bekleniyordu, %s alındı

en: Expected list of %s, got list of %s
tr: %s listesi beklenirken, %s listesi alındı

en: Expected list, got %s
tr: Liste beklerken, %s alındı

en: Expected pair of type (%s,%s) got type (%s,%s)
tr: (%s,%s) tipinde çift beklenirken, (%s,%s) tipi alındı

en: Expected pair, got %s
tr: Çift beklenirken, %s alındı

en: Expected schema, got %s
tr: Şema beklenirken %s alındı

en: Expected string, got %s
tr: Dizge beklenirken %s alındı

en: FILENAME
tr: DOSYAİSMİ

en: Failed
tr: Başarılamadı

en: Failed reading default value for schema: %s
tr: Şema için verilen öntanımlı değer okunamadı: %s

en: Failed to access configuration source(s): %s
tr: Yapılandırma kaynağına/kaynaklarına erişilemedi: %s

en: Failed to activate configuration server: %s
tr: Yapılandırma sunucusu etkinleştirilemedi: %s

en: Failed to clean up file '%s': %s
tr: '%s' dosyası temizlenemedi: %s

en: Failed to close file `%s': %s
tr: `%s' dosyası kapatılamadı: %s

en: Failed to close gconfd logfile; data may not have been properly saved (%s)
tr: gconfd günlük dosyası kapatılamadı; veri gereği gibi kaydedilememiş olabilir (%s)

en: Failed to close new saved state file '%s': %s
tr: Yeni durum kayıt dosyası '%s' kapatılamadı: %s

en: Failed to contact LDAP server: %s
tr: LDAP sunucusuna bağlanırken başarısız olundu: %s

en: Failed to contact configuration server; the most common cause is a missing or misconfigured D-Bus session bus daemon. See http://projects.gnome.org/gconf/ for information. (Details - %s)
tr: Yapılandırma sunucusuna bağlanılamadı; buna en muhtemel sebep, eksik ya da yanlış yapılandırılmış bir D-Bus oturum hizmetidir. Daha fazla bilgi için http://projects.gnome.org/gconf/ adresine bakınız. (Ayrıntılar - %s)

en: Failed to convert IOR '%s' to an object reference
tr: IOR '%s' bir nesne başvurusuna dönüştürülemedi

en: Failed to convert object to IOR
tr: Nesne IOR'a dönüştürülemedi

en: Failed to create file `%s': %s
tr: `%s' dosyası oluşturulamadı: %s

en: Failed to create or open '%s'
tr: '%s' oluşturulamadı ya da açılamadı

en: Failed to delete "%s": %s
tr: "%s" silinemedi: %s

en: Failed to delete old file `%s': %s
tr: Eski dosya `%s' silinemedi: %s

en: Failed to flush client add to saved state file: %s
tr: Durum kayıt dosyasından istemci eklenmesinin temizlenmesi başarısız: %s

en: Failed to get IOR for client: %s
tr: İstemci için IOR alınamadı: %s

en: Failed to get a lock
tr: Kilit oluşturulamadı

en: Failed to get all entries in `%s': %s
tr: `%s' içindeki tüm girdiler alınamadı: %s

en: Failed to get bus name for daemon, exiting: %s
tr: Servis için veriyolu ismi alınamadı, çıkılıyor: %s

en: Failed to get configuration file path from '%s'
tr: Yapılandırma dosyası yolu '%s' kaynağından alınamadı

en: Failed to get connection to session: %s
tr: Oturuma bağlantı alınırken başarısız olundu: %s

en: Failed to get object reference for ConfigServer
tr: ConfigServer için nesne başvurusu alınamadı

en: Failed to get value for `%s': %s
tr: `%s' için değer alınamadı: %s

en: Failed to give up lock on XML directory "%s": %s
tr: XML dizininden kilit kaldırılması başarısız: "%s": %s

en: Failed to init GConf: %s
tr: GConf başlatılamadı: %s

en: Failed to link '%s' to '%s': %s
tr: `%s' 'den `%s' e bağ oluşturulamadı: %s

en: Failed to load file "%s": %s
tr: "%s" kaynağı yüklenemedi: %s

en: Failed to load source "%s": %s
tr: "%s" kaynağı yüklenemedi: %s

en: Failed to lock '%s': probably another process has the lock, or your operating system has NFS file locking misconfigured (%s)
tr: '%s' kilitlenemedi: başka bir süreç kilitlemiş olabilir ya da işletim sisteminizde NFS dosya kilitlemesi yapılandırılmamış olabilir(%s)

en: Failed to log addition of listener %s (%s); will not be able to restore this listener on gconfd restart, resulting in unreliable notification of configuration changes.
tr: Dinleyici %s (%s) günlük kaydına eklenemedi; bu dinleyici gconfd tekrar başlatılırken yerleştirilemedi, değişikliklerin güvenilir olmayan bildirimlerin sonucu olarak bu dinleyici gconfd tekrar başlatılırken etkinleştirilemeyecek.

en: Failed to log addition of listener to gconfd logfile; won't be able to re-add the listener if gconfd exits or shuts down (%s)
tr: gconfd günlük dosyasına dinleyicilerin eklenmesine ilişkin kayıtlar eklenemedi; gconf'dan çıkıldığında ya da bir kapanmadan sonra dinleyici yeniden eklenemeyecek. (%s)

en: Failed to log removal of listener to gconfd logfile; might erroneously re-add the listener if gconfd exits or shuts down (%s)
tr: gconfd günlük dosyasına dinleyicilerin kaldırılmasına ilişkin kayıtlar eklenemedi; gconf'dan çıkıldığında ya da bir kapanmadan sonra bu dinleyiciler hatalı şekilde yeniden eklenebilir. (%s)

en: Failed to log removal of listener to logfile (most likely harmless, may result in a notification weirdly reappearing): %s
tr: Dinleyicinin kaldırılması günlük dosyasına kaydedilemedi (genelde zararsız, ara sıra ortaya çıkan bir sistem bildiriminin sonucu): %s

en: Failed to move new saved state file into place: %s
tr: Yeni kaydedildi durumu dosyası yerine taşınamadı: %s

en: Failed to move temporary file "%s" to final location "%s": %s
tr: "%s" geçici dosyasını "%s" konumuna taşırken başarısız olundu: %s

en: Failed to open "%s": %s
tr: "%s" açılamadı: %s

en: Failed to open `%s': %s
tr: `%s' açılamadı: %s

en: Failed to open gconfd logfile; won't be able to restore listeners after gconfd shutdown (%s)
tr: gconfd günlük dosyası açılamadı; gconfd kapandıktan sonra dinleyiciler etkinleştirilmeyecek (%s)

en: Failed to open saved state file: %s
tr: Durum kayıt dosyası açılamadı: %s

en: Failed to parse XML file "%s"
tr: "%s" XML dosyası ayrıştırılamadı

en: Failed to register server object with the D-BUS bus daemon
tr: D-BUS yolu hizmetine sunucu nesnesi kaydı başarısız oldu

en: Failed to remove '%s': %s
tr: '%s' silinirken başarısız olundu: %s

en: Failed to remove lock directory `%s': %s
tr: `%s' kilit dizini silinemedi: %s

en: Failed to remove lock file `%s': %s
tr: `%s' kilit dosyası silinemedi: %s

en: Failed to rename `%s' to `%s': %s
tr: `%s', `%s' olarak değiştirilemedi: %s

en: Failed to restore `%s' from `%s': %s
tr: `%s', `%s' den eski haline getirilemedi: %s

en: Failed to restore original saved state file that had been moved to '%s': %s
tr: '%s' e taşınmış olan durum kayıt dosyası özgün haline getirilemedi: %s

en: Failed to set mode on `%s': %s
tr: `%s'de kip belirlenemedi: %s

en: Failed to shut down backend
tr: Arkayüz modülü kapatılamadı

en: Failed to spawn the configuration server (gconfd): %s
tr: Yapılandırma sunucusunun (gconfd) yeniden başlatılamadı: %s

en: Failed to stat `%s': %s
tr: `%s' durumlanamadı: %s

en: Failed to sync XML cache contents to disk
tr: XML arabellek içeriğinin diskle senkronizasyonu başarısız.

en: Failed to sync one or more sources: %s
tr: Bir ya da daha fazla kaynağı eşzamanlanamadı: %s

en: Failed to unset breakage key %s: %s
tr: Kırılma anahtarı %s kaldırılamadı: %s

en: Failed to write "%s": %s
tr: "%s" yazılamadı: %s

en: Failed to write XML data to `%s': %s
tr: XML verisi yazılamadı `%s': %s

en: Failed to write byte to pipe file descriptor %d so client program may hang: %s
tr: Bayt, dosya tanımlayıcısı %d veriyoluna yazılamadığından istemci takılabilir: %s

en: Failed to write client add to saved state file: %s
tr: Durum kayıt dosyasına istemci eklenmesi kaydedilemedi: %s

en: Failed to write file `%s': %s
tr: `%s' dosyası yazılamadı: %s

en: Failed to write some configuration data to disk
tr: Bazı yapılandırma verileri diske yazılamadı

en: Failure during recursive unset of "%s": %s
tr: "%s" tekrarlı kaldırma sırasında başarısızlık: %s

en: Failure listing entries in `%s': %s
tr: `%s' içinde girdiler listelenemedi: %s

en: Failure shutting down configuration server: %s
tr: Yapılandırma sunucusu kapatılırken başarısız olundu: %s

en: Fatal error: failed to get object reference for ConfigDatabase
tr: Ölümcül hata: ConfigDatabase için başvuru nesnesi alınamadı

en: GCONF_DISABLE_MAKEFILE_SCHEMA_INSTALL is set, not installing schemas
tr: GCONF_DISABLE_MAKEFILE_SCHEMA_INSTALL ayarlandı, şemalar yüklenmiyor

en: GCONF_DISABLE_MAKEFILE_SCHEMA_UNINSTALL is set, not uninstalling schemas
tr: GCONF_DISABLE_MAKEFILE_SCHEMA_INSTALL ayarlandı, şemalar kaldırılmıyor

en: GConf Error: %s
tr: GConf Hatası: %s

en: GConf server is not in use, shutting down.
tr: GConf sunucusu kullanımda değil, kapanıyor.

en: GConf warning: failure listing pairs in `%s': %s
tr: GConf uyarısı: `%s' içindeki çiftlerin listelenmesi başarısız oldu: %s

en: GConf won't work without dynamic module support (gmodule)
tr: GConf dinamik modül desteği (gmodule) olmadan çalışmayacak

en: GSettings Data Conversion
tr: GSettings Veri Dönüştürme

en: Get a specific element from a list key, numerically indexed.
tr: Liste anahtarından bir özgül öğe alındı, numaralı olarak indekslendi.

en: Get the long doc string for a key
tr: Bir anahtar için uzun açıklama dizgesi alınır

en: Get the name of the default source
tr: Öntanımlı kaynağın ismi alınır

en: Get the name of the schema applied to this key
tr: Bu anahtara uygulanan şemanın ismi alınır

en: Get the number of elements in a list key.
tr: Bir liste anahtarı içinden öğelerin numarasını al

en: Get the short doc string for a key
tr: Bir anahtar için kısa açıklama dizgesi alınır

en: GetIOR failed: %s
tr: GetIOR başarısız: %s

en: Got %d entries using filter: %s
tr: Filtre kullanılarak %d giriş alındı: %s

en: Got a malformed message.
tr: Kusurlu bir ileti alındı.

en: Ignore schema defaults when reading values.
tr: Değerleri okurken şema öntanımlılarını yoksay.

en: Ignoring XML node `%s': %s
tr: XML düğümü `%s' yoksayılıyor: %s

en: Ignoring XML node with name `%s': %s
tr: `%s' adlı XML düğümü yoksayılıyor: %s

en: Ignoring bad car from XML pair: %s
tr: XML çiftindeki kötü `car' yoksayılıyor: %s

en: Ignoring bad cdr from XML pair: %s
tr: XML çiftindeki hatalı `cdr' yoksayılıyor: %s

en: Ignoring schema name `%s', invalid: %s
tr: Şema ismi `%s' yoksayılıyor, geçersiz: %s

en: Incorrect type for list element in %s
tr: %s'deki liste elemanının türü yanlış

en: Initializing Markup backend module
tr: Metin düzenleme arkayüz modülü başlatılıyor

en: Initializing XML backend module
tr: XML arkayüz modülü başlatılıyor

en: Installation options:
tr: Kurulum seçenekleri:

en: Installed schema `%s' for locale `%s'
tr: `%2$s' konumu için `%1$s' şeması yüklendi

en: Integer `%s' is too large or small
tr: Tamsayı `%s' çok büyük ya da çok küçük

en: Invalid UTF-8 in locale for schema
tr: Şema yerelinde geçersiz UTF-8

en: Invalid UTF-8 in long description for schema
tr: Şema uzun açıklamasında geçersiz UTF-8

en: Invalid UTF-8 in owner for schema
tr: Şemanın sahibinde geçersiz UTF-8

en: Invalid UTF-8 in short description for schema
tr: Şema kısa açıklamasında geçersiz UTF-8

en: Invalid UTF-8 in string value in '%s'
tr: '%s' içindeki dizge değerinde geçersiz UTF-8

en: Invalid cdr_type "%s" on <%s>
tr: <%2$s> üzerinde geçersiz cdr_type "%1$s"

en: Invalid first-element type "%s" on <%s>
tr: <%2$s> üzerinde geçersiz ilk öğe türü "%1$s"

en: Invalid list_type "%s" on <%s>
tr: <%2$s> üzerinde geçersiz list_type "%1$s"

en: Invalid ltype "%s" on <%s>
tr: <%2$s> üzerinde geçersiz ltype "%1$s"

en: Invalid type (list, pair, or unknown) in a list node
tr: Bir liste düğümü içindeki (liste, değer çifti ya da bilinmeyen) tip geçersiz

en: Key %s is not a list.
tr: %s anahtarı bir liste değildir.

en: Key `%s' listed as schema for key `%s' actually stores type `%s'
tr: `%s' anahtarı, `%s' anahtarı için şema olarak listelenmiş, aslında `%s' türünü içeriyor

en: Key is NULL
tr: Anahtarı NULL

en: Key operation on directory
tr: Dizin üzerinde bir anahtar işlemi

en: Key type options:
tr: Anahtar türü seçenekleri:

en: Key/directory may not end with a slash '/'
tr: Anahtar/Dizin bir taksim işareti '/' ile bitemez

en: Launch the configuration server (gconfd). (Normally happens automatically when needed.)
tr: Yapılandırma sunucusunu (gconfd) başlatır. (Normalde ihtiyaç varsa otomatik olarak başlatılır.)

en: Line %d character %d: %s
tr: Satır %d karakter %d: %s

en: List Type: %s
tr: Liste Türü: %s

en: List contains a badly-typed node (%s, should be %s)
tr: Liste hatalı tipte düğüm içeriyor ( %s, %s olmalıydı)

en: List index is out of bounds.
tr: Liste indeksi sınır dışında

en: List index must be non-negative.
tr: Liste indeksi negatif olmamalı

en: List type must be a primitive type: string, int, float or bool
tr: Liste türü bir temel tür olmalıdır: dizge, tamsayı, gerçek sayı ya da mantıksal

en: Listener ID %lu doesn't exist
tr: Dinleyici kimliği %lu yok

en: Load from the specified file an XML description of values and set them relative to a directory.
tr: Belirtilmiş bir dosyadan XML açıklamala değerlerini yükle ve ilişkili dizine ata.

en: Load/Save options:
tr: Yükleme/Kaydetme seçenekleri:

en: Long Desc: %s
tr: Açıklama: %s

en: Migrates user settings from GConf to dconf
tr: Kullanıcı ayarlarını GConf'dan dconf'a aktarır

en: Missing both car and cdr values from pair in XML file
tr: XML dosyasındaki çiftden `car' ve `cdr' değerlerinin ikisi de eksik

en: Missing car from pair of values in XML file
tr: XML dosyasındaki değer çiftlerinden `car' eksik

en: Missing cdr from pair of values in XML file
tr: XML dosyasındaki değer çiftlerinden `cdr' eksik

en: Must begin with a slash '/'
tr: Bir taksim '/' ile başlamalı

en: Must set the GCONF_CONFIG_SOURCE environment variable
tr: GCONF_CONFIG_SOURCE çevre değişkeni ayarlanmış olmalı

en: Must specify a PCRE regex to search for.
tr: Arama için bir PCRE regex belirtilmelidir.

en: Must specify a key from which to get list element.
tr: Listeden hangi öğenin alınacağına dair bir anahtar belirtilmelidir.

en: Must specify a key or keys on the command line
tr: Komut satırında anahtar ya da anahtarlar belirtilmelidir.

en: Must specify a key or keys to get
tr: Alınacak anahtar ya da anahtarlar belirtilmelidir.

en: Must specify a key or keys to get type
tr: Alınacak anahtar ya da anahtarlar belirtilmelidir.

en: Must specify a key pattern to search for.
tr: Arama için bir anahtar şablomu belirtilmelidir.

en: Must specify a key to lookup size of.
tr: Arama büyüklüğüne bir anahtar belirtilmelidir.

en: Must specify a schema name followed by the key name to apply it to
tr: Uygulanacak anahtar ismiyle izlenen bir şema ismi belirtilmelidir

en: Must specify a type when setting a value
tr: Bir değer ile bir de tür belirtilmelidir.

en: Must specify alternating keys/values as arguments
tr: Argüman olarak değişik anahtarlar/değerler belirtilmelidir

en: Must specify key (schema name) as the only argument
tr: Tek argüman olarak anahtar (şema ismi) belirtilmelidir

en: Must specify keys to unapply schema from
tr: Uygulanmamış şemaya anahtarlar belirtilmelidir

en: Must specify list index.
tr: Liste indeksi belirtilmelidir.

en: Must specify one or more directories to dump.
tr: Döküme bir ya da daha fazla dizin belirtilmelidir.

en: Must specify one or more directories to get key/value pairs from.
tr: Anahtar/değer çiftlerinin alınacağı bir ya da daha fazla dizin belirtilmelidir.

en: Must specify one or more directories to get subdirs from.
tr: Alt dizinlerin alınacağı bir ya da daha fazla dizin belirtilmelidir.

en: Must specify one or more directories to recursively list.
tr: Tekrarlı listeye bir ya da daha fazla dizin açıkça belirtilmelidir.

en: Must specify one or more keys as arguments
tr: Parametre olarak bir ya da daha fazla anahtar belirtilmelidir

en: Must specify one or more keys to recursively unset.
tr: Ardışık kaldırılacak bir ya da daha fazla dizin belirtilmelidir.

en: Must specify one or more keys to unset.
tr: Kaldırılacak anahtarlar belirtilmelidir.

en: Must specify some directories to break
tr: Kırılacak dizinler belirtilmeli

en: Must specify some keys to break
tr: Kırılacak anahtarlar belirtilmeli

en: Must specify some schema files to install
tr: Yüklenecek şema dosyaları belirtilmeli

en: No "%s" attribute on element <%s>
tr: <%2$s> öğesinde "%1$s" özniteliği yok

en: No "filter" attribute specified on <template> in '%s'
tr: '%s' içindeki <template> üzerinde "filter" özniteliği belirtilmemiş

en: No "type" attribute for <%s> node
tr: <%s> düğümü için "type" özniteliği belirtilmemiş

en: No "value" attribute for node
tr: "value" özniteliği için düğüm yok

en: No '/' in key "%s"
tr: "%s" anahtarında '/' yok

en: No <template> specified in '%s'
tr: '%s' içinde hiçbir <template> yok

en: No D-BUS daemon running
tr: Çalışan D-BUS hizmeti yok

en: No LDAP server or base DN specified in '%s'
tr: LDAP sunucusu ya da temel '%s' içinde belirtilen temel AA yok

en: No configuration files found. Trying to use the default configuration source `%s'
tr: Yapılandırma dosyaları bulunamadı. Öntanımlı yapılandırma kaynağı `%s' kullanılmaya çalışılıyor

en: No configuration source addresses successfully resolved. Can't load or store configuration data
tr: Çözümlenebilen bir yapılandırma kaynağı adresi yok. Yapılandırma bilgisi yüklenemez ve kaydedilemez

en: No configuration sources in the source path. Configuration won't be saved; edit %s%s
tr: Kaynak yolda yapılandırma kaynakları yok. Yapılandırma kaydedilmeyecek; %s%s düzenleyin

en: No database available to save your configuration
tr: Yapılandırmanızın kaydedilebileceği bir veritabanı yok

en: No doc string stored in schema at '%s'
tr: '%s' de şema içinde açıklama dizgesi yok

en: No schema known for `%s'
tr: `%s' için bilinen bir şema yok

en: No schema stored at '%s'
tr: `%s' de kayıtlı şema yok

en: No such file `%s'
tr: Böyle bir dosya yok `%s'

en: No text is allowed inside element <%s>
tr: <%s> öğesi içinde hiçbir metin kullanılamaz

en: No value found for key %s
tr: Anahtar %s için belirtilmiş bir değer yok

en: No value set for `%s'
tr: %s için belirtilmiş bir değer yok

en: No value to set for key: `%s'
tr: Anahtar için belirtilmiş bir değer yok: %s

en: No writable configuration sources successfully resolved. May be unable to save some configuration changes
tr: Çözümlenebilen bir yazılabilir ayarlama kaynağı adresi yok. Bazı yapılandırma değişikliklerini kaydetmek mümkün olmayabilir

en: None of the resolved addresses are writable; saving configuration settings will not be possible
tr: Çözülen hiçbir adres yazılabilir değil. Yapılandırma ayarlarını kaydetmek mümkün olmayacak.

en: Not a boolean value: %s
tr: Mantıksal değer degil: %s

en: Not running within active session
tr: Etkin oturum içinde çalışmıyor

en: Notification on %s doesn't exist
tr: %s ile ilgili bildirim bulunmuyor

en: OWNER
tr: SAHİP

en: Object Activation Framework error
tr: Nesne Etkinlik Çekirdeği (OAF) hatası

en: Operation not allowed without configuration server
tr: Yapılandırma sunucusu olmaksızın işlem yapılamaz

en: Outermost element in menu file must be <gconf> not <%s>
tr: Menü dosyası listesinde en son öğe <gconf> olmalıdr <%s> değil

en: Owner: %s
tr: Sahibi: %s

en: Pair car type must be a primitive type: string, int, float or bool
tr: Car çifti türü bir temel tür olmalıdır: dizge, tamsayı, gerçek sayı ya da mantıksal

en: Pair cdr type must be a primitive type: string, int, float or bool
tr: Cdr çifti türü bir temel tür olmalıdır: dizge, tamsayı, gerçek sayı ya da mantıksal

en: Parse error
tr: Ayrıştırma hatası

en: Permission denied
tr: Erişim engellendi

en: Please contact your system administrator to resolve the following problem:
    Could not lock the file "%s"; this indicates that there may be a problem with your operating system configuration. If you have an NFS-mounted home directory, either the client or the server may be set up incorrectly. See the rpc.statd and rpc.lockd documentation. A common cause of this error is that the "nfslock" service has been disabled.The error was "%s" (errno = %d).
tr: Lütfen aşağıdaki sorunu çözmek için sistem yöneticinize başvurun:
    "%s" dosyası kilitlenemiyor, bu durum işletim sistemi yapılandırmanızla ilgili bir sorun olduğunu gösterir. Eğer NFS-bağlı bir ev dizininiz varsa, istemci ya da sunucu doğru ayarlanmamış olabilir. Lütfen rpc.statd ve rpc.lockd belgelerine göz atın. Bu hata için genel bir neden, "nfslock" hizmetinin devre dışı bırakılmasıdır. Hata: "%s" (errno =%d)

en: Please contact your system administrator to resolve the following problem:
    Could not open or create the file "%s"; this indicates that there may be a problem with your configuration, as many programs will need to create files in your home directory. The error was "%s" (errno = %d).
tr: Lütfen aşağıdaki sorunu çözemek için sistem yöneticinize başvurun:
    "%s" dosyası açılamadı ya da oluşturulamadı; bu durum yapılandırma ayarlarınızla ilgili bir sorun olduğunu gösterebilir, çünkü bir çok program ev dizininizde dosyalar oluşturmaya gereksinim duyar. Hata: "%s" (errno = %d)

en: Please contact your system administrator to resolve the following problem:
    Could not resolve the address "%s" in the configuration file "%s": %s
tr: Lütfen aşağıdaki sorunu çözmek için sistem yöneticinize başvurun:
    "%s" yapılandırma dosyasındaki "%s" adresi çözülemedi: %s

en: Please contact your system administrator to resolve the following problem:
    No configuration sources in the configuration file "%s"; this means that preferences and other settings can't be saved. %s%s
tr: Lütfen aşağıdaki sorunu çözmek için sistem yöneticinize başvurun:
    "%s" yapılandırma dosyasında yapılandırma kaynağı bulunamadı; bu tercihler ve diğer ayarların kaydedilemediği anlamına gelir. %s%s

en: Print all key/value pairs in a directory.
tr: Dizindeki tüm anahtar/değer çiftlerini gösterir.

en: Print all subdirectories and entries under a directory, recursively.
tr: Bir dizinin ve altdizinleri altındaki girişleri yaz.

en: Print all subdirectories in a directory.
tr: Dizindeki tüm alt dizinleri gösterir.

en: Print the data type of a key to standard output.
tr: Bir anahtarın veri tipini standart çıktıya yazar.

en: Print the value of a key to standard output.
tr: Bir anahtarın değerini standart çıktıya yazar.

en: Print version
tr: Sürümü yazdır

en: Privileges are required to change GConf mandatory values
tr: GConfs zorunlu değerlerini değiştirmek için imtiyazlar gereklidir.

en: Privileges are required to change GConf system values
tr: GConfs sistem değerlerini değiştirmek için imtiyazlar gereklidir.

en: Properly installs schema files on the command line into the database. Specify a custom configuration source in the GCONF_CONFIG_SOURCE environment variable, or set set the variable to an empty string to use the default configuration source.
tr: Komut satırından kullanılarak şema dosyalarının düzgün olarak veritabanına yüklenmesini sağlar. GCONF_CONFIG_SOURCE çevre değişkeni ya öntanımlı olmayan bir yapılandırma kaynağına ya da öntanımlı kullanılmak üzere bir boş dizgeye ayarlanmış olmalıdır.

en: Properly uninstalls schema files on the command line from the database. GCONF_CONFIG_SOURCE environment variable should be set to a non-default configuration source or set to the empty string to use the default.
tr: Komut satırından kullanılarak şema dosyalarının düzgün olarak veritabanından kaldırılmasını sağlar. GCONF_CONFIG_SOURCE çevre değişkeni ya öntanımlı olmayan bir yapılandırma kaynağına ya da öntanımlı kullanılmak üzere bir boş dizgeye ayarlanmış olmalıdır.

en: Quoted string doesn't begin with a quotation mark
tr: Tırnaklarla belirlenen bir dizge soru işaretiyle başlamaz

en: Quoted string doesn't end with a quotation mark
tr: Tırnaklarla belirlenen bir dizge soru işareti ile bitmez

en: Read error on file `%s': %s
tr: `%s' dosyasında okuma hatası: %s

en: Received invalid value in set request
tr: Ayar isteğinden geçersiz değer alındı

en: Received list from gconfd with a bad list type
tr: gconfd'den hatalı bir liste türü alındı

en: Received request to drop all cached data
tr: Tüm arabelleklenmiş verinin silinmesi istendi

en: Received request to sync synchronously
tr: Eşzamanlamanın eşzamanlanması istendi

en: Recursively unset all keys at or below the key/directory names on the command line
tr: Komut satırından anahtar/dizin altındaki tüm anahtarlar ardışık olarak kaldırılır

en: Remove any schema name applied to the given keys
tr: Verilen anahtarlara uygulanan şema adları silinir

en: Remove directory operation is no longer supported, just remove all the values in the directory
tr: Dizin kaldırma işlemi artık desteklenmiyor, sadece dizin içerisindeki tüm değerleri kaldırın

en: Resolved address "%s" to a partially writable configuration source at position %d
tr: "%s" adresi %d konumundaki kısmen yazılabilir yapılandırma kaynağına çözüldü

en: Resolved address "%s" to a read-only configuration source at position %d
tr: "%s" adresi %d konumundaki salt okunur yapılandırma kaynağına çözüldü

en: Resolved address "%s" to a writable configuration source at position %d
tr: "%s" adresi %d konumundaki yazılabilir yapılandırma kaynağına çözüldü

en: Return 0 if gconfd is running, 2 if not.
tr: gconfd etkinse 0 değilse 2 değerini alır.

en: Return 0 if the directory exists, 2 if it does not.
tr: Dizin varsa 0, yoksa 2 değerini alır.

en: Returning exception: %s
tr: Dönen istisna: %s

en: Root node of '%s' must be <evoldap>, not <%s>
tr: '%s' kök düğümü <evoldap> olmalıdır <%s> değil

en: Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
tr: Kullanılabilecek komut satırı seçeneklerinin tam listesini almak için '%s --help' çalıştırın.

en: SIGHUP received, reloading all databases
tr: SIGHUP alındı, tüm veritabanları yeniden yükleniyor

en: SOURCE
tr: KAYNAK

en: Schema `%s' specified for `%s' stores a non-schema value
tr: `%s' şeması (`%s' için belirtilen) şema olmayan bir değer içeriyor

en: Schema contains invalid UTF-8
tr: Şema geçersiz UTF-8 içeriyor

en: Schema options:
tr: Şema seçenekleri:

en: Schema specifies type list but doesn't specify the type of the list elements
tr: Şema liste türünü belirtiyor, ancak liste öğelerinin türünü belirtmiyor

en: Schema specifies type pair but doesn't specify the type of the car/cdr elements
tr: Şema tür çiftini belirtiyor, ancak car/cdr öğelerinin türünü belirtmiyor

en: Search for a key, recursively.
tr: Bir anahtar için içe içe arama yapın.

en: Searching for entries using filter: %s
tr: Filtre kullanılarak girişler aranıyor: %s

en: Server couldn't resolve the address `%s'
tr: Sunucu `%s' adresini çözümleyemedi

en: Server options:
tr: Sunucu seçenekleri:

en: Server ping error: %s
tr: Sunucu ping hatası: %s

en: Set a key to a value and sync. Use with --type.
tr: Bir anahtara bir değer ve eşzamanlama belirtilir. --type ile kullanın.

en: Set a schema and sync. Use with --short-desc, --long-desc, --owner, and --type.
tr: Bir şema ve eşzamanlama belirler. --short-desc, --long-desc, --owner, ve --type ile kullanın.

en: Short Desc: %s
tr: Özet: %s

en: Show client options
tr: İstemci seçeneklerini görüntüle

en: Show installation options
tr: Kurulum seçeneklerini göster

en: Show key type options
tr: Anahtar türü seçeneklerini göster

en: Show load/save options
tr: Yükleme/kaydetme seçeneklerini göster

en: Show schema options
tr: Şema seçeneklerini göster

en: Show server options
tr: Sunucu seçeneklerini göster

en: Show test options
tr: Sınama seçeneklerini göster

en: Shut down gconfd. DON'T USE THIS OPTION WITHOUT GOOD REASON.
tr: gconfd kapatılır. İYİ BİR SEBEBİNİZ OLMADIKÇA BU SEÇENEĞİ KULLANMAYIN.

en: Shutdown error: %s
tr: Kapanma hatası: %s

en: Shutdown request received
tr: Kapatma isteği alındı

en: Some client removed itself from the GConf server when it hadn't been added.
tr: Bazı istemciler kendilerini GConf sunucusundan eklenemediğinde sildi.

en: Specify a configuration source to use rather than the default path
tr: Öntanımlı dosya yolu dışında bir yapılandırma kaynağı belirtilir

en: Specify a schema file to be installed
tr: Yüklü olan bir şema dosyası belirtilir

en: Specify a several-line description to go in a schema.
tr: Bir şemaya giden bir kaç satırlık bir açıklama belirtilir.

en: Specify a short half-line description to go in a schema.
tr: Bir şemaya giden yarım satırlık bir açıklama belirtilir.

en: Specify the owner of a schema
tr: Şema sahibi belirtilir

en: Specify the schema name followed by the key to apply the schema name to
tr: Şema ismine uygulanacak anahtar tarafından izlenen şema ismi belirtilir

en: Specify the type of the car pair value being set, or the type of the value a schema describes. Unique abbreviations OK.
tr: car çiftinin türü bir ayarlama ya da bir şema açıklaması olarak belirtilir. Kısaltmalar eşsizse kabul edilir.

en: Specify the type of the cdr pair value being set, or the type of the value a schema describes. Unique abbreviations OK.
tr: cdr çiftinin türü bir ayarlama ya da bir şema açıklaması olarak belirtilir. Kısaltmalar eşsizse kabul edilir.

en: Specify the type of the list value being set, or the type of the value a schema describes. Unique abbreviations OK.
tr: Liste türü bir ayarlama ya da bir şema açıklaması olarak belirtilir. Kısaltmalar eşsizse kabul edilir.

en: Specify the type of the value being set, or the type of the value a schema describes. Unique abbreviations OK.
tr: Değer türü bir ayarlama ya da bir şema açıklaması olarak belirtilir. Kısaltmalar eşsizse kabul edilir.

en: Success
tr: Başarılı

en: Test options:
tr: Sınama seçenekleri:

en: Text contains invalid UTF-8
tr: Metin geçersiz UTF-8 içeriyor

en: The '/' name can only be a directory, not a key
tr: '/' ile sadece bir dizin belirtilebilir, bir anahtar değil.

en: The GConf daemon is currently shutting down.
tr: GConf hizmeti şu anda kapanıyor.

en: The files that contain your preference settings are currently in use.
    
    You might be logged in to a session from another computer, and the other login session is using your preference settings files.
    
    You can continue to use the current session, but this might cause temporary problems with the preference settings in the other session.
    
    Do you want to continue?
tr: Tercihlerinizi içeren dosyalardaki ayarlar zaten kullanımda 
    
    Başka bir bilgisayardan açtığınız başka bir oturum tercih ettiğiniz ayarları kullanıyor olabilir.
    
    Var olan oturuma devam edebilirsiniz, ancak diğer oturumdakitercih edilen ayarlarla birlikte geçisi sorunlar olabilir.
    
    Devam etmek istiyor musunuz?

en: Toggles a boolean key.
tr: Bir mantıksal değer anahtarını seçer.

en: Torture-test an application by setting and unsetting a bunch of keys inside the directories on the command line.
tr: Komut satırından kullanılarak, dizinlerin içindeki anahtarların bir kümesini uygulayarak ve kaldırarak bir uygulamanın deneme yanılma usulü testleri yapılır.

en: Torture-test an application by setting and unsetting a bunch of values of different types for keys on the command line.
tr: Komut satırından kullanılarak, anahtarlar için bir farklı değerler kümesini uygulayarak ve kaldırarak bir uygulamanın deneme yanılma usulü testleri yapılır.

en: Trying to break your application by setting bad values for key:
      %s
tr: Uygulamanız anahtara hatalı değerler atayarak kırmaya çalışıyor:
      %s

en: Trying to break your application by setting bad values for keys in directory:
      %s
tr: Uygulamanız dizin içindeki anahtarlara hatalı değerler atayarak kırmaya çalışıyor:
      %s

en: Two <car> elements given for same pair
tr: Aynı çift için girilen iki <car> öğesi

en: Two <cdr> elements given for same pair
tr: Aynı çift için girilen iki <cdr> öğesi

en: Two <default> elements below a <local_schema>
tr: <local_schema> altında iki <default> öğesi

en: Two <longdesc> elements below a <local_schema>
tr: <local_schema> altında iki <longdesc> öğesi

en: Type mismatch
tr: Tür uyumsuz

en: Type: %s
tr: Tür: %s

en: Unable to open saved state file '%s': %s
tr: Durum kayıt dosyası '%s' açılamadı: %s

en: Unable to parse XML file '%s'
tr: XML dosyası '%s' ayrıştırılamadı

en: Unable to remove directory `%s' from the XML backend cache, because it has not been successfully synced to disk
tr: XML arkayüz modülünün arabelleğindeki `%s' dizini kaldırılamıyor, çünkü başarılı bir şekilde disk ile eşzamanlanamadı

en: Unable to restore a listener on address '%s', couldn't resolve the database
tr: '%s' adresindeki bir dinleyici eski haline getirilemedi, veritabanı çözümlenemedi

en: Unable to store a value at key '%s', as the configuration server has no writable databases. There are some common causes of this problem: 1) your configuration path file %s/path doesn't contain any databases or wasn't found 2) somehow we mistakenly created two gconfd processes 3) your operating system is misconfigured so NFS file locking doesn't work in your home directory or 4) your NFS client machine crashed and didn't properly notify the server on reboot that file locks should be dropped. If you have two gconfd processes (or had two at the time the second was launched), logging out, killing all copies of gconfd, and logging back in may help. If you have stale locks, remove ~/.gconf*/*lock. Perhaps the problem is that you attempted to use GConf from two machines at once, and ORBit still has its default configuration that prevents remote CORBA connections - put "ORBIIOPIPv4=1" in /etc/orbitrc. As always, check the user.* syslog for details on problems gconfd encountered. There can only be one gconfd per home directory, and it must own a lockfile in ~/.gconfd and also lockfiles in individual storage locations such as ~/.gconf
tr: Yapılandırma sunucusu yazılabilir veritabanlarına sahip olmadığından '%s' anahtarında bir değer saklanamıyor. Bu sorun iki sebepten ortaya çıkabilir: 1) %s Yapılandırma dosya yolu dosyanız herhangi bir veritabanı içermiyordur ya da yoktur veya 2) Yanlışlıkla iki gconfd süreci oluşturulmuştur.3) İşletim sisteminiz ayarlanmamıştır, NFS dosya kilidi ev dizini içinde çalışmıyor veya 4) NSF istemci makine çökmüştür ve yeniden başladığında dosya kilitleri kaldırılmış olabilir. Eğer iki gconfd süreciniz varsa (veya ikincisi çalıştırıldığında zaten iki süreç varsa) çıkıp, tüm gconfd kopyalarını öldürüp tekrar giriş yapmanızyardımcı olabilir. Eğer yıpranmış kilit varsa, ~/.gconf*/*lock 'u silin. Bu durum GConfd'nin iki makinada aynı anda kullanılmasından kaynaklanabilir ve ORBit hala uzak CORBA bağlantılarını önleyen öntanımlı yapılandırmasına sahip olabilir - /etc/orbitrc dosyasına "ORBIIOPIPv4=1" değerini yerleştirin. Daima, GConfd tarafından saptanan sorunlar hakkındaki ayrıntıları görmek için kullanıcı.* sistem günlük dosyasına bakınız. Her ev dizininde bir gconfd olabilir ve kendi kilit dosyası ~/.gconfd içinde ve ayrıca kişisel depolama kilit dosyaları ~/.gconf dosyasında.

en: Uninstalled schema `%s' from locale `%s'
tr: `%s' şeması `%s' konumundan kaldırıldı

en: Unknown error
tr: Bilinmeyen hata

en: Unknown error %s: %s
tr: Bilinmeyen hata %s: %s

en: Unknown value "%s" for "%s" attribute on element <%s>
tr: <%3$s> öğesinde "%2$s" özniteliği için bilinmeyen değer "%1$s"

en: Unload a set of values described in an XML file.
tr: Bir XML dosyasında tanımlanmış dğerler kümesini kaldır.

en: Unloading XML backend module.
tr: XML arkayüz modülü kaldırılıyor.

en: Unloading text markup backend module.
tr: Metin düzenleme arkayüz modülü kaldırılıyor.

en: Unset
tr: Kaldır

en: Unset the keys on the command line
tr: Komut satırında anahtarları kaldırır

en: Usage: %s <dir>
tr: Kullanım: %s <dizin>

en: Usage: %s <dir>
      Merges a markup backend filesystem hierarchy like:
        dir/%%gconf.xml
            subdir1/%%gconf.xml
            subdir2/%%gconf.xml
      to:
        dir/%%gconf-tree.xml
tr: Kullanım: %s <dizin>
      Dosyasistemi hiyerarşisinin arkayüzündeki birleştirme farkları: 
        dizin/%%gconf.xml
            altdizin1/%%gconf.xml
            altdizin1/%%gconf.xml
      şuraya:
        dizin/%%gconf-tree.xml

en: Value at '%s' is not a schema
tr: '%s' deki değer bir şema değil

en: Value for `%s' set in a read-only source at the front of your configuration path
tr: `%s' için değer yapılandırma yolunda bir salt-okunur kaynak içinde belirtiliyor

en: Value type is only relevant when setting a value
tr: Değer türü sadece bir değer belirtildiğinde amaca uygundur

en: WARNING: <locale> node has no `name="locale"' attribute, ignoring
tr: UYARI: <locale> düğümü `name="konum"' diye bir niteleyiciye sahip değil, yoksayıldı

en: WARNING: Failed to parse boolean value `%s'
tr: UYARI: Mantıksal değer `%s' ayrıştırılamadı.

en: WARNING: Failed to parse default value `%s' for schema (%s)
tr: UYARI: Öntanımlı `%s' değeri şema (%s) için ayrıştırılamadı

en: WARNING: Failed to parse float value `%s'
tr: UYARI: Kayan noktalı değer `%s' ayrıştırılamadı.

en: WARNING: Failed to parse int value `%s'
tr: UYARI: Tamsayı değeri `%s' ayrıştırılamadı.

en: WARNING: Failed to parse string value `%s'
tr: UYARI: Dizge değeri `%s' ayrıştırılamadı

en: WARNING: Invalid node <%s> in a <locale> node
tr: UYARI: Bir <locale> düğümünde geçersiz <%s> düğümü var

en: WARNING: You cannot set a default value for a schema
tr: UYARI: Bir öntanımlı değer bir şema için belirtilemez

en: WARNING: car_type can only be int, float, string or bool and not `%s'
tr: UYARI: car_type sadece tamsayı, gerçek sayı, dizge ya da mantıksal değer olabilir, %s değil

en: WARNING: cdr_type can only be int, float, string or bool and not `%s'
tr: UYARI: cdr_type sadece tamsayı, gerçek sayı, dizge ya da mantıksal değer olabilir, %s değil

en: WARNING: empty <applyto> node
tr: UYARI: boş <applyto> düğümü

en: WARNING: failed to associate schema `%s' with key `%s': %s
tr: UYARI: `%s' şeması `%s' anahtarı ile ilişkilendirilemedi: %s

en: WARNING: failed to install schema `%s', locale `%s': %s
tr: UYARI: `%s' şeması `%s' konumu yüklenemedi: %s

en: WARNING: failed to parse type name `%s'
tr: UYARI: Tür ismi `%s' ayrıştırılamadı

en: WARNING: failed to uninstall schema `%s', locale `%s': %s
tr: UYARI: `%s' şeması %s konumundan kaldırılamadı: %s

en: WARNING: gconftool internal error, unknown GConfValueType
tr: UYARI: gconftoool hatası GConfValueType bilinmiyor

en: WARNING: invalid or missing car_type or cdr_type for schema (%s)
tr: UYARI: şema (%s) için car_type ya da cdr_type geçersiz ya da verilmemiş

en: WARNING: invalid or missing list_type for schema (%s)
tr: UYARI: şema (%s) için list_type geçersiz ya da verilmemiş

en: WARNING: invalid or missing type for schema (%s)
tr: UYARI: Şema (%s) için geçersiz ya da verilmemiş tür

en: WARNING: key specified (%s) for schema under a <value> - ignoring
tr: UYARI: <value> altındaki şema için anahtar belirtilmiş (%s) - yoksayılıyor

en: WARNING: list_type can only be int, float, string or bool and not `%s'
tr: UYARI: list_type sadece tamsayı, gerçek sayı, dizge ya da mantıksal değer olabilir, %s değil

en: WARNING: multiple <locale> nodes for locale `%s', ignoring all past first
tr: UYARI: `%s' konumu için çok sayıda <locale> düğümü, ilkinden sonrakiler yoksayıldı

en: WARNING: must have a child node under <value>
tr: UYARI: <value> altında bir çocuk düğüm olmalı

en: WARNING: must specify both a <car> and a <cdr> in a <pair>
tr: UYARI: <car> ile <cdr> bir <pair> içinde belirtilmek zorunda

en: WARNING: no <car_type> specified for schema of type pair
tr: UYARI:tür çifti şeması için hiç bir <car_type> belirtilmemiş

en: WARNING: no <cdr_type> specified for schema of type pair
tr: UYARI:tür çifti şeması için hiç bir <cdr_type> belirtilmemiş

en: WARNING: no <list_type> specified for schema of type list
tr: UYARI:tür listesi şeması için hiç bir <list_type> belirtilmemiş

en: WARNING: no key specified for schema
tr: UYARI: şema için belirtilmiş bir anahtar yok

en: WARNING: node <%s> below <%s> not understood
tr: UYARI: <%s> düğümü <%s> altında anlaşılmadı

en: WARNING: node <%s> not understood
tr: UYARI: <%s> düğümü anlaşılmadı

en: WARNING: node <%s> not understood below <%s>
tr: UYARI: <%s> düğümü <%s> altında anlaşılamadı

en: WARNING: node <%s> not understood below <schema>
tr: UYARI: <%s> düğümü <schema> altında anlaşılamadı

en: We didn't have the lock on file `%s', but we should have
tr: `%s' dosyasında kilit yok, ama olmalı

en: When setting a list you must specify a primitive list-type
tr: Bir listeyi ayarlarken bir temel liste türü belirtmelisiniz

en: When setting a pair you must specify a primitive car-type and cdr-type
tr: Bir çifti ayarlarken bir temel car türü ve cdr türü belirtmelisiniz

en: XML filename `%s' is a directory
tr: XML dosyaismi olarak verilen `%s' bir dizindir

en: You must have at least one <locale> entry in a <schema>
tr: Bir <schema> içinde en az bir <locale> girdisi olmalıdır

en: You must specify a configuration source with --config-source when using --direct
tr: --direct seçeneğini kullanırken --config-source seçeneği ile bir yapılandırma kaynağı belirtmelisiniz

en: [FILE...]|[KEY...]|[DIR...]
tr: [DOSYA...]|[ANAHTAR...]|[DİZİN...]

en: _Continue
tr: _Devam

en: _Log Out
tr: _Çıkış

en: `%c' is an invalid character in a configuration storage address
tr: `%c' karakteri yapılandırma depo adresi için geçersiz

en: `%c' is an invalid character in key/directory names
tr: `%c' anahtar/dizin isimleri için geçersiz bir karakterdir

en: couldn't contact ORB to resolve existing gconfd object reference
tr: var olan gconfd nesne başvurusunu çözümleyecek ORB'ye bağlanılamadı

en: couldn't create directory `%s': %s
tr: `%s' dizini oluşturulamadı: %s

en: gconfd compiled with debugging; trying to load gconf.path from the source directory
tr: gconfd hata ayıklama seçeneği ile derlenmiş; gconf.yolu kaynak dizininden yüklenmeye çalışılıyor

en: int|bool|float|string
tr: tam|mantık|gerçek|dizge

en: int|bool|float|string|list|pair
tr: tam|mantık|gerçek|dizge|liste|çift

en: none
tr: hiçbiri

en: parsing XML file: lists and pairs may not be placed inside a pair
tr: XML dosyası ayrıştırılıyor: listeler ve çiftler bir çiftin içine yerleştirilemedi

en: starting (version %s), pid %u user '%s'
tr: başlıyor (sürüm: %s), pid %u kullanıcı '%s'
